31.3%
33.3%
37.0%
19.4%

Παρά τις απουσίες τους οι Undertakers κατάφεραν να κερδίσουν τους Γ.Α.Σ.Τ. με 62-70. MVP του αγώνα ήταν ο Ιωάννης Παπαγιάννης με double-double σε πόντους και ριμπάουντ (18-25) ενώ είχε και 3 τάπες.

Στην πρώτη περίοδο το σκορ πήγε αρκετά ψηλά. Οι Γ.Α.Σ.Τ κρατούσαν το προβάδισμα μέχρι και 1 δευτερόλεπτο πριν λήξει το δεκάλεπτο αλλά ο Αντωνόπουλος έβαλε ένα μπαζερ και έδωσε κεφάλι στους Undertakers. Με 0-3 από Μαρκάκη και Παπαγιάννη ξεκίνησε το ματς. Απάντησαν με 4-0 οι Μουζουράκης και Διαμαντόπουλος, όμως έβαλε ξανά καλάθι ο Μαρκάκης για το προβάδισμα με 4-5. Καραγιάννης και Αδαμαντίδης έκαναν ένα 7-0 για το 11-5, με τον Τατάκη να κόψει το σερί του αντιπάλου με 2/2 βολές για το 11-7. 13-7 από τον Καμαριωτάκη και 0-4 από Αντωνόπουλο και Παπαγιάννη για το 13-11. Το 15-11 γράφτηκε από τον Καμαριωτάκη, αλλά οι Παπαγιάννης και Αντωνόπουλος ισοφάρισαν σε 15-15. Τρίποντο από τον Ντάσκα για το 18-15 και ακολούθησε ένα 0-5 από τους Νομικό και Αντωνόπουλο για το 18-20.

Στην δεύτερη περίοδο οι εναλλαγές στο προβάδισμα συνεχίστηκαν. Οι Γ.Α.Σ.Τ έκαναν ένα καλό σερί και πήραν κεφάλι, αλλά οι Undertakers αντεπιτέθηκαν και πήραν προβάδισμα, με ακόμη ένα μπαζερ, πριν το ημίχρονο. Νομικός και Παπαγιάννης έγραψαν το 18-23 και τότε ήρθε ένα 13-0 από τους Χαρακίδα, Παπαγιάννη, Μουζουράκη, Καμαριωτάκη, Καραγιάννη και Αδαμαντίδη για το 31-23. Με ένα γρήγορο 0-4 μειωσαν σε 31-27 οι Undertakers. Ο Αδαμαντίδης απάντησε για το 33-27 και άλλο ένα 0-4 από Παπαγιάννη και Αντωνόπουλο, με τον Καραγιάννη να βάζει ξανά το στο +4 τους Γ.Α.Σ.Τ (35-31). Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι Undertakers έτρεξαν ένα 0-7, με όλους τους πόντους από τον Στερμασι, και έκλεισαν το ημίχρονο έχοντας προβάδισμα με 35-38.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν σχεδόν καλάθι-καλάθι σε όλη τη διάρκεια μέχρι που ένα μικρό ξέσπασμα έδωσε μια διαφορά 9 πόντων στους Undertakers και έριξε την ψυχολογία των Γ.Α.Σ.Τ. Ο Διαμαντόπουλος έγραψε το 37-38 και ο Παπαγιάννης απάντησε για το 37-40. Ο Αδαμαντίδης έβαλε καλάθι για το 39-40 και ο Αντωνόπουλος για το 39-42. Ξανά καλάθι ο Διαμαντόπουλος για το 41-42 και τρίποντη απάντηση αυτή τη φορά από τον Αντωνόπουλο για το 41-45. Μείωσε σε 43-45 ο Χαρακίδας και καλάθι ο Παπαγιάννης για το 43-47. Σε 45-47 μείωσε ο Μουζουράκης, για να ακολουθήσει ένα 0-7 από Κοντίνο και Τατάκη για το 45-54. Ξανά ο Μουζουράκης για το 47-54 και καλάθι ο Νομικός για το τελικό 47-56 της περιόδου.

Στη τέταρτη περίοδο οι Γ.Α.Σ.Τ κατάφεραν να μειώσουν στη μία κατοχή, αλλά ο Τατάκης με τον Κοντίνο άνοιξαν ξανά τη διαφορά και τους έκοψαν τα φτερά. Ο Καραγιάννης μείωσε σε 49-56, αλλά ο Παπαγιάννης ήταν εκεί για το 49-57. Ένα 5-0 του Χαρακίδα έριξε το ματς στο 54-57, με τον Παπαγιαννη να δίνει άλλη μια λύση για το 54-59. Καλάθι από τον Αδαμαντίδη για το 56-59. Εκεί όμως ο Τατάκης και ο Κοντίνος το πήραν προσωπικά και με καλές άμυνες και με το 0-7 μπροστά έβαλαν στο +10 τους Undertakers (56-66). Γκολ φάουλ από τον Κοντεκάκη για το 59-66 και μετά οι Γ.Α.Σ.Τ είχαν πολλές ευκαιρίες με τα επιθετικά ριμπάουντ για να φάνε κι άλλο τη διαφορά ,όμως δεν τα κατάφεραν. Ο Παπαγιάννης έγραψε το 59-68, ο Αδαμαντίδης μείωσε σε 62-68 και ο Μαρκάκης σημείωσε το τελικό 62-70 του ματς.

Πέρα από τον Παπαγιάννη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν και οι Τατάκης και Αντωνόπουλος για τους Undertakers. Για τους Γ.Α.Σ.Τ καλή εμφάνιση είδαμε από Αδαμαντίδη, Χαρακίδα και Μουζουράκη.