30.0%
33.3%
44.0%
19.2%

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που κρίθηκε στα μέσα της τέταρτης περιόδου, οι Undertakers έκαμψαν την αντίσταση των πολύ μαχητικών Kings B.C., φτάνοντας, τελικώς, στη νίκη με σκορ 79-63. Οι Kings B.C. μπήκαν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και απέκτησαν μία μικρή διαφορά, όμως οι Undertakers συνήλθαν και επέστρεψαν στο ματς, πετυχαίνοντας τη δεύτερη σερί νίκη τους. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Πέτρος Σαμπάνης, με 12 πόντους, 18 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Έναρξη του ματς, με τους Kings να κυριαρχούν στο πρώτο δεκάλεπτο. Το ματς ξεκίνησε με ένα γρήγορο 0-4 από τους Χαριτόπουλο και Γκοτζή, ενώ οι Undertakers πήραν προβάδισμα 6-4 με τους Βρεττό και Χατζημωράκη. Ο Ψαθάς ισοφάρισε σε 6-6, ο Κοντίνος για το 8-6, κι έπειτα οι Kings έτρεξαν ένα σερί 0-9 με τους Γκοτζή και Χαριτόπουλο για το 8-15. Μείωσαν οι Undertakers 12-15 με τους Συριανό, Χατζημωράκη, ενώ οι Kings με νέο σερί 0-6 «έγραψαν» το 12-21 χάρη στους Καρυπίδη, Δερματίνο και Ψαθά. Η περίοδος έκλεισε με σερί 5-0 από Συριανό και Σαμπάνη και καλάθι του Καρυπίδη για το τελικό 17-24.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Undertakers όχι απλώς ισορρόπησαν, αλλά πήραν και διψήφια διαφορά στην ανάπαυλα. Το σκορ της περιόδου άνοιξε με εύστοχη βολή του Μαρκάκη, Χαριτόπουλος το 18-26, 7-0 σερί για τους Undertakers με τους Χατζημωράκη, Βρεττό, τρίποντο από τον Χαριτοπουλό για το 25-29, 27-29 από τον Σαμπάνη, σερί 0-4 από τους Δερματίνο και Γιωτάκη, για να έρθει εκπληκτικό 18-0 σερί από τους Undertakers, με τους Συριανό, Χατζημωράκη, Κοντίνο, Σαμπάνη και Μαρκάκη για το 45-33. Το ημίχρονο έκλεισε με καλάθι του Χαριτόπουλου για το 45-35.

Επιστροφή από το ημίχρονο, με τους Kings να ισορροπούν και να ροκανίζουν τη διαφορά. Ξεκίνησαν με σερί 0-6 από τους Ψαθά, Γκοτζή και Χαριτόπουλο για το 45-41, ο Βρεττός για το 47-41, 0-4 ξανά με τους Γκοτζή, Χαριτόπουλο, απάντηση από τους Undertakers με σερί 6-0 από τους Συριανό, Κοντίνο και Χατζημωράκη για το 53-45, για να μειώσουν εκ νέου οι Kings σε 53-50 με τους Ψαθά και Χαριτόπουλο. Τέσσερις μαζεμένοι πόντοι από τον Χατζημωράκη για το 57-50, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 58-52 με ένα δίποντο του Δερματίνου και μία βολή από τον Σαμπάνη.

Τέταρτη, και τελευταία περίοδος, με τους Undertakers να εκμεταλλεύονται την κούραση των Kings και να «κλειδώνουν» το παιχνίδι. Ξεκίνημα με καλάθι και φάουλ από τον Σαμπάνη για το 61-52, «απάντηση» με 0-5 από τους Γιωτάκη και Ψαθά, ενώ οι Undertakers απάντησαν με δικό τους 5-0 με τον Μαρκάκη για το 66-57. Το ματς συνεχίστηκε με δίποντο του Γιωτάκη για το 66-59, 8-0 σερί από τους Undertakers με τους Σαμπάνη, Συριανό, Βρεττό και Stermashi για το 74-59. Στο τέλος της αναμέτρησης οι Kings προσπάθησαν να μειώσουν, «γράφοντας» το 74-63, με το τελικό σκορ, 79-63, να κλείνει χάρη στους Βρεττό και Συριανό.

Πέρα από τον MVP, τον Πέτρο Σαμπάνη, για τους νικητές βοήθησαν, επίσης, ο Τάσος Χατζημωράκης με 21 πόντους, 3 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 μπλοκ, ο Σωτήρης Συριανός με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ και 1 κλέψιμο κι ο Πάρης Κοντίνος με 6 πόντους, 14 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους ηττημένους, ξεχώρισαν ο Δημήτρης Χαριτόπουλος με 20 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ, κι ο Κωνσταντίνος Ψαθάς με 15 πόντους και 14 ριμπάουντ.