45.5%
73.7%
43.2%
31.6%

Οι Undertakers κατάφεραν να περάσουν και το εμπόδιο των Red-Dicolo παίζοντας πολύ καλά από το ξεκίνημα, όπου πήραν μια διαφορά. Οι Red-Dicolo στο τελευταίο δεκάλεπτο έκαναν την αντεπίθεση τους, όμως σε εκείνο το σημείο ανέλαβε δράση ο Καρνέσης, άνοιξε ξανά την διαφορά για την ομάδα του, η οποία έφυγε νικήτρια με σκορ 70-84. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Ορφανός με 27 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι στα πρώτα λεπτά, όμως στη συνέχεια οι Undertakers πάτησαν γκάζι και ξεφυγαν μέχρι και με 12 πόντους. Ο Boboric ξεκίνησε το ματς με τρίποντο, ο Καπαντάκης μείωσε σε 3-2, 5-2 ο Λαουρδέκης, 5-4 ο Γρυπάρης, 7-4 ο Λαουρδέκης, 7-7 ο Καπαντάκης, 9-7 ο Τσαπατάκης, 9-17 με 0-10 σερί οι Γρυπάρης, Ορφανός και Στρατηγαρέας, 12-17 οι Μπρίκος και Τσαπατάκης, 12-20 ο Στερμάσι, 15-20 ο Μπρίκος, 15-24 οι Μαρκάκης και Γρυπάρης, 17-24 ο Τσαπατάκης, 17-28 οι Συριανός και Γρυπάρης, 18-28 ο Λαουρδέκης, 18-30 ο Ορφανός και 20-30 ο Λαουρδέκης ξανά για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Undertakers συνέχισαν να παίζουν στο ίδιο στυλ, ανέβασαν κι άλλο την διαφορά τους και έδειξαν να καθαρίζουν από νωρίς, όμως οι Red-Dicolo δεν είναι ομάδα που τα παρατάει εύκολα. Συριανός, Γρυπάρης και Κιτσαντάς έγραψαν το 20-36, 22-36 ο Κιτσαντάς, 22-41 ο Συριανός με 5 δικούς του πόντους, 24-41 ο Λιάπης, 24-45 ο Ορφανός, 29-45 οι Λιάπης και Λαουρδέκης, 29-48 ο Ορφανός και 33-48 ο Τσαπατάκης με ευστοχο τρίποντο και φάουλ για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους Undertakers στο +15.

Στην τρίτη περίοδο οι Undertakers συνέχισαν να διαχειρίζονται σωστά το ματς, φάνηκαν ψυχραιμοι όταν οι Red-Dicolo έριξαν το ματς κάτω από τους 10 και με ένα αρκετά καλό σερί έφυγαν πάλι με πάνω από 15 πόντους. Μπρίκος και Κώστας Κρίκας μείωσαν σε 38-48, 38-50 ο Στερμάσι, 41-50 οι Τσαπατάκης και Μπρίκος, 41-51 ο Ορφανός, 43-51 ο Τσαπατάκης, 43-62 με 0-11 σερί οι Γρυπάρης, Ορφανός, Στρατηγαρέας και Συριανός και 44-62 ο Μπρίκος με μια βολή για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Red-Dicolo έκαναν ένα απίστευτο run, μπλόκαραν εντελώς την επίθεση του αντιπάλου και έφτασαν μεχρι και στο -4, όμως σε εκείνο το σημείο ο Καρνέσης άρχισε να ρίχνει τρίποντες βόμβες σκοτωνοντας έτσι τις ελπίδες των Red-Dicolo. Τσαπατάκης, Μπρίκος Λαουρδέκης και Boboric μείωσαν σε 58-62, 58-64 ο Ορφανός, 60-64 ο Τσαπατάκης με δύο βολές, 60-72 οι Καρνέσης και Ορφανός, 62-72 ο Κρίκας, 62-74 ο Ορφανός ξανά, 64-74 και πάλι ο Τσαπατάκης, 64-77 ο Καρνέσης, 66-77 ο Λιάπης, 66-79 ο Στερμάσι, 68-79 ο Κρίκας, 68-82 ο Καρνέσης με το τέταρτο του τρίποντο στην περίοδο, 70-82 ο Λιάπης και 70-84 ο Κιτσαντάς, σκορ με το οποίο τελείωσε ο αγώνας.

Για τους Undertakers, πέρα από τον Ορφανό, καλή απόδοση στο ματς έπιασαν επίσης οι Συριανός, Γρυπάρης και Καρνέσης. Για τους Red-Dicolo ξεχώρισαν οι Τσαπατάκης, Μπρίκος και Λαουρδέκης.