27.6%
66.7%
34.0%
24.2%

Μετά τη νίκη στο ντέρμπι με τους Ζαππατίστας οι Undertakers έκαμψαν και την αντίσταση των Red Hot Chili Hoopers -που ταλαιπωρούνται από απουσίες- και έφτασαν σε μία ακόμα νίκη με σκορ 74-58 .

Με σερί 11-0 ξεκίνησαν οι Undertakers. Καλάθι και φάουλ ο Γρυπάρης-τάπα ο Παπαγιάννης- τρίποντο ο Μαρκάκης και τρίποντο ο Καπαντάκης ήταν οι καλύτερες φάσεις στο διάστημα αυτό. Στα μισά του δεκαλέπτου σκόραραν οι Red Hot Chili Hoopers με τον Μπογέα να μαζεύει επιθετικό ριμπάουντ και να τελειώνει άρτια τη φάση. Όμως λίγο αργότερα ο Κυριάκογλου με τρίποντο έκανε το 15-5, ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Μακρής το 17-10. Το δεκάλεπτο έκλεισε 22-13 με τρίποντα και από τις δύο πλευρές(Γρυπάρης και Τρουλάκης).

Ο Μπογέας άνοιξε το δεκάλεπτο με καλάθι σε αιφνιδιασμό είδε όμως ένα σερί 7-0 από τους αντιπάλους. Πρώτα με καλάθι του Νικολαϊδη από πάσα του Παπαγιάννη και ύστερα ένα τρίποντο του Καπαντάκη. Το ωραίο ντράιβ του Τρουλάκη έκανε το 35-23, ενώ το σκορ του ημιχρόνου-37-26- έγραψε με τρίποντο το Μπογέας.

Με νέο 7-0 ξεκίνησε το 3ο δεκάλεπτο με ωραιότερη φάση τη συνεργασία Γρυπάρη- Παπαγιάννη .Από την άλλη ο Μακρής πάσαρε ωραία στον Μπογέα για ένα καλάθι αιφνιδιασμού (44-28), ενώ το 46-31 έγινε από τρίποντο του Κυριάκογλου. Το αντίστοιχο νούμερο 8 όμως-Κρητικός- απάντησε στην επόμενη φάση με τον ίδιο τρόπο. 54-33 έκλεισε το δεκάλεπτο με τον Νικολαϊδη να σκοράρει.

Το σκοράρισμα ήρθε στο τέλος. Με ωραίο ποστ ο Παπαγιάννης έκανε το 60-39 ,όμως ο Κυριάκογλου με τρίποντο ροκάνισε και πάλι τη διαφορά. Τρίποντο ο Τρουλάκης, άμεση απάντηση ο Γρυπάρης(65-48), ενώ ο συμπαίκτης του-Μαρκάκης- έβαλε ένα ακόμα σουτ από τα 6,75 για το 68-50. Οι Red Hot Chili Hoopers είδαν τον Κυριάκογλου να βάζει και άλλο τρίποντο κάνοντας το 70-55 και τον πολύ καλό Μπογέα να σκοράρει καλάθι και φάουλ λίγο πριν τη λήξη(71-58). Το τελικό 74-58 γράφτηκε με τρίποντο δια χειρός Καπαντάκη.

O Παπαγιάννης είχε 15 πόντους, 21 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 τάπες, ενώ Γρυπάρης και Νικολαϊδης πρόσθεσαν από 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Για τους Hoopers ο Μπογέας έβαλε 18 πόντους, μάζεψε 10 ριμπάουντ, είχε 3 ασίστ και ένα κλέψιμο.