44.4%
50.0%
25.0%
35.3%

Vintage Hoopers vs Μπασχετοι 60-45. Οι Μπάσχετοι άντεξαν μέχρι το ημίχρονο  (28-25) και μετά παραδόθηκαν στις ορέξεις του οδοστρωτήρα Μέη που έκανε πάρτι με 27 πόντους,(11/12 δίποντα) 14 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για τους Vintage ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πανούσης και ο Μέης με 2/2 βολές. Απάντησαν με σερί 0-7 οι Μπάσχετοι με 7 πόντους(1 τρίποντο) του Καραγιώργη για το 4-7.Με σερί 11-0 το σκορ έγινε 15-7 με 8 πόντους του Μέη και με γκολ φάουλ ο Μανδρανής. Το δεκάλεπτο τελείωσε με 15-9 με σουτ ο Ντεμίρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αργυρόπουλος με λει-απ το 17-για τους Vintage. Οι Μπάσχετοι μείωσαν σε 17-15 με τρίποντα που πέτυχαν ο Κάνδηλας και ο Γαλανάκης. Με σουτ από την γωνία ο Δανιηλίδης και με σουτ ο Αργυρόπουλος πέτυχαν το 21-15.Ο Κάνδηλας με 2/2 βολές για το 21-17.Ο Μέης με 1/2 βολές το 22-17 ,για να μειώσει ο Παγκάκης με σουτ σε 22-19.Μέης και Παγκάκης έγραψαν το 26-23.Ο Μασοκώστας με λει-απ το 28-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-25 με 2/2 βολές ο Αργυρόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ντεμίρης πέτυχε το 28-27 για τους Μπάσχετους για να απαντήσει με τρίποντο ο Καρίνος το 31-27 για τους Vintage. Με σουτ από την γωνία ο Παγκάκης το 31-29.Με τρίποντο ο Μασοκώστας και με γκολ φάουλ ο Μέης το 37-29.Μείωσε με τρίποντο ο Καραγιώργης σε 37-32.Ο Μασοκώστας με 4 πόντους και με καλάθι ο Μέης για το 43-32.Με 2/3 βολές ο Καλλίνικος για το 43-34.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης το 45-34 και απάντησε ο Κάνδηλας με τρίποντο για το 45-37.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μέης με σουτ πέτυχε το 47-37 για τους Vintage. Νέο τρίποντο ο Κάνδηλας το 47-40 για τους Μπάσχετους.Ο Μανδρανής με σουτ και ο Καραγιώργη το ντράιβ για το 49-42.Με λει-απ ο Μανδρανής από την ασίστ του Καρίνου και με λει-απ και hook ο Μέης το σκορ εγινε 55-42.Με λει-απ ο Παγκάκης και με 1/2 βολές ο Καραγιώργης για το 55-45.Ο Μέης με 1/2 βολές,με λει-απ ο Μανδρανής και με hook ο Αργυρόπουλος έγραψαν το τελικό 60-45.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Μανδρανής με 9 πόντους ,5 ριμπάουντ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Μασοκώστας με 9 πόντους ,2 ριμπάουντ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καρίνος με 3 πόντους ,7 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Παγκάκης με 10 πόντους ,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ,ο Καραγιώργης με 15 πόντους,7 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κάνδηλας με 11 πόντους ,5 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.