15.2%
53.3%
39.5%
20.0%

Vintage Hoopers vs Aigaleo Kings 49-54.Μεγάλη νίκη για τους Aigaleo Kings απέναντι στους Vintage,με τις δύο ομάδες να κονταροχτυπιούνται από την αρχή μέχρι το τέλος,οι νικητές έφτασαν την διαφορά στην τέταρτη περίοδο στην μέγιστη +10 ,με τους ηττημένους να πλησιάζουν στο -2 49-51(2:20) αλλά δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Mvp του αγώνα ο Νίκου με 14 πόντους, 14 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με εύστοχο σουτ ο Μασοκώστας 2-0 για τους Vintage Hoopers. Ο Βαγγέλης τρίποντο και ο Παντελής με ντραιβ έγραψαν το 2-5 για τους Aigaleo Kings. Ο Μέης με 1/2 βολές και ο Μασοκώστας και ο Κουμπής με τρίποντο σκόραραν το 9-5.Ο Βαγγέλης με τρίποντο και ο Νίκου με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 9-10.Από το ζωγραφιστό ο Μέης το 11-10 και το δεκάλεπτο τελείωσε 11-14 με 4 πόντους του Βαγγέλη.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δραγασάκης με τρίποντο και με 2/2 βολές έγραψε το 16-14 για τους Vintage Hoopers. Ο Χρηστίδης με 1/2 βολές και ο Λιακόπουλος από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 16-17 για τους Aigaleo Kings. Ο Μέης με 6 συνεχόμενους πόντους του έγραψε το 22-17 και ο Λιακόπουλος με 2/2 βολές και ο Χρηστίδης με σουτ από το High post έγραψαν το 22-21.Ο Μέης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 24-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-23 με σουτ από την γωνιά ο Λιακόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μέης σκόραρε από το ζωγραφιστό το 26-23 για τους Vintage Hoopers. Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 26-32 για τους Aigaleo Kings,αρχικά ο Μαλάκης με τρίποντο, από το low post σκόραρε ο Βαγγέλης και με 4 πόντους του Νίκου από σουτ. Ο Μασοκώστας μείωσε με σουτ από την γωνιά 28-32 και ο Βαγγέλης με 1/2 βολές το 28-33.Ο Μέης με 4 συνεχόμενους πόντους του το 32-33. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νίκου ,ο Παντελής με 1/1 βολή (τεχνική ποινή) και ο Νίκου με σουτ και το σκορ έγινε 32-38.Ο Γεράνιος και ο Γρηγορόπουλος σκόραραν το 36-38 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-40 με 2/2 βολές ο Λιακόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λιακόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Χρηστίδης με ντραιβ πέτυχαν το 36-44 για τους Aigaleo Kings. Ο Μασοκώστας με λει-απ το 38-44 για τους Vintage Hoopers. Με ραβέρσα ο Νίκου πέτυχε το 38-46 και ο Μασοκώστας με 1/2 βολές το 39-46.Ο Μαλάκης με τρίποντο το 39-49 και ο Μέης με 2/2 βολές το 41-49.Ο Βαγγέλης σκόραρε το 41-51 ,για να μειώσουν οι Vintage με σερί 8-0 49-51(2:20), ο Καρίνος και ο Δραγασάκης με τρίποντο και ο Μασοκώστας με ντραιβ. Το τελικό 49-54 πέτυχε ο Νίκου με σουτ από την γωνιά (1:00)και ο Λιακόπουλος με 1/2 βολές (0:16) με τους νικητές να καλύπτουν και την διαφορά τις ήττας(54-52) του πρώτου γύρου.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Βαγγέλης με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα,ο Λιακόπουλος με 11 πόντους,9 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Παντελής με 3 πόντους, 3 ριμπάουντ, 12 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μέης με 19 πόντους 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γεράνιος με 2 πόντους, 17 ριμπάουντ και 1 ασίστ.