33.3%
77.8%
35.6%
19.0%

Οι Vintage Hoopers συνεχίζουν το απίστευτο σερί νικών τους. Κέρδισαν την Byron B.C με 68-74 και πήραν ουσιαστικά και το αίμα τους πίσω ,καθώς η ομάδα του Κατσαμακλή είναι η μόνη που έχεις κερδίσεις τους Vintage. MVP του αγώνα ήταν ο Γεράσιμος Μέης κάνοντας double-double με 31 πόντους και 20 ριμπάουντ, ενώ είχε επίσης 1 ασίστ και 2 τάπες.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά αγχωμένες, καθώς και οι δύο έψαχναν τη νίκη. Ο Μέης έκανε το 0-2,ο Σαχινίδης ισοφάρισε σε 2-2 και ξανά ο Μέης για το 2-4. Σε 4-4 ισοφάρισε ο Γεραμάνης για να ακολουθήσει ένα 0-5 από Μασοκώστα και Μέη για το 4-9. Η απάντηση της Byron ήταν ένα 4-0 από Γεραμάνη και Γκόγκα για το 8-9, για να έρθει απάντηση με το ίδιο σερί από Μέη και Μασοκώστα για το 8-13. Άλλο ένα 4-0 της Byron από Τέντζερη και Μπούμπουκα έγραψε το τελικό 12-13 του δεκαλέπτου.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες λύθηκαν. Έπαιξαν πιο πολύ τους ψηλούς, έτρεξαν και τα καλάθια πήραν φωτιά. Ο Παπαναστασίου έκανε το 14-13, ο Αργυρόπουλος απάντησε για το 14-15, όμως ο Σαχινίδης έδωσε ξανά προβάδισμα γράφοντας το 17-15. Σε 17-16 μείωσε ο Πανούσης, απάντησε η Byron για το 19-16 και ακολούθησε ένα 0-4 του Γιώργου Μασοκώστα για το 19-20. Ο Παπαναστασίου έγραψε το 21-20,ο Μασοκώστας ισοφάρισε σε 21-21 και το ίδιο έγινε με τους Σαχινίδη και Μανδρανή για το 23-23. Ξανά ο Παπαναστασίου για το 25-23 και ξανά ισοφάριση από τον Μασοκώστα σε 25-25. Χωρίς να γίνει κάτι συνταρακτικο οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι μέχρι το τελικό 36-33 του ημιχρόνου, με το δεκάλεπτο να έχει και πάρα πολλές βολές.

Στη τρίτη περίοδο ο καλός ρυθμός συνεχίστηκε. Οι Byron έχασαν το προβάδισμα σε κάποια στιγμή όμως γρήγορα ανέβασαν ρυθμό και το πήραν πίσω. Ο Μασοκώστας έκανε το 36-35,ο Τέντζερης απάντησε σε 38-35 και ακολούθησε ένα 0-9 από Μασοκώστα, Μέη, Γεράνιο και Μανδρανή για το 38-44. Η Byron δεν το άφησε έτσι αυτό. Απάντησε με τους Γεραμάνη και Παπαναστασίου με ένα 6-0 και ισοφάρισε σε 44-44. Ο Πανούσης για το 44-45,ο Σαχινίδης ισοφάρισε σε 45-45 και ο Μανδρανης με 2/2 βολές το 45-47. Τρίποντο από τον Πούλη για το 48-47 και απάντηση ξανά από τον Μασοκώστα για το 48-49. 50-49 από τον Σαχινίδη και 50-52 από τον Μέη. Ξανά Σαχινίδης για το 53-52,με απάντηση από τον Γεράνιο για το 53-54. Η περίοδος έκλεισε με ένα 5-0 από τους Νέρη και Σαχινίδη για το 58-54 φαινομενικά έδινε καλή ψυχολογία στη Byron.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι Vintage Hoopers έδειξαν πόσο πεισματάρηδες είναι. Έκαναν ένα πολύ καλό σερί, πήραν ένα μικρό προβάδισμα πάνω στο οποίο όμως έκαναν καλή διαχείριση και πήραν τη νίκη. Ο Σαχινίδης έγραψε το 60-54 και ακολούθησε ένα 0-5 από Μανδρανή και Μέη για το 60-59. 61-59 από τον Γκόγκα, για να ακολουθήσει ένα 0-9 από Καρίνο, Μανδρανή και Μέη για το 61-68. Κουντούρης και Τέντζερης μειωσαν σε 65-68 και ο Μέης έγραψε το 65-70. Ο Παπαναστασίου 1.28 πριν το φινάλε μείωσε σε 68-70 με ένα γκολ φάουλ και ο Μέης στην επόμενη επίθεση έγραψε το 68-71. Σε εκείνη την επίθεση η Byron ήθελε καλάθι οπωσδήποτε. Ο Τέντζερης πήρε την επίθεση όμως δεν έκανε καλό σουτακι. Ο Μέης πήρε αμυντικό ριμπάουντ και ο Γεράνιος βρήκε τον Γιώργο Μασοκώστα ο οποίος με ένα γκολ φάουλ έγραψε το τελικό 68-74 του αγώνα.

Πέρα από τον Μέη, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Δημήτρης Μασοκώστας και Μανδρανής. Για τη Byron B.C. καλό ματς έκαναν οι Σαχινίδης, Παπαναστασίου και Γεραμάνης.