30.8%
50.0%
28.6%
11.1%

Η Xavalencia κέρδισε με 33-70 τη Μ.Κ.Ο. για να επιστρέψει στα ροζ φύλλα και να ανέβει στο 11-8 στη βαθμολογία στη μάχη για την πρώτη τετράδα. Οι νικητές άρχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά μετά το πρώτο δεκάλεπτο για να τη φέρουν πάνω από τους 20 πόντους στην επανάληψη μην επιτρέποντας στην Μ.Κ.Ο. να βάλει διψήφιο αριθμό πόντων σε καμία από τις τέσσερις περιόδους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ζυγούρη και τον Τουρή να σκοράρουν, για να απαντήσει ο Κανταρτζής. Ο Βιδάλης έγραψε το 7-2, με τον Χριστοφορίδη να βάζει καλάθι και φάουλ και τον Βλασταρίδη Α. να βάζει μπροστά την ομάδα του, 7-8. Ο Τουρής έδωσε το τελευταίο προβάδισμα στο ματς στην Μ.Κ.Ο. στο 9-8, με τη Xavalencia να απαντά με 0-13 σερί.

Ως το τέλος της περιόδου ο Βλασταρίδης Α. και ο Κανταρτζής έφεραν το ματς στο 9-13, ενώ ο δεύτερος συνέχισε με τον Χριστοφορίδη και τον Σιρόγλου και στη 2η περίοδο ως το 9-21. Το σερί διέκοψε ο Βιδάλης που με 5 πόντους έφερε το ματς στο 14-21, με τον Κανταρτζή να απαντά. Ο Βιδάλης σκόραρε ξανά στο 16-23, με τον Σιρόγλου και τον Κανταρτζή να γράφουν τρίποντα για το 16-29. Ο Δασκάλου μείωσε σε 18-29, για να κλείσει ο Κανταρτζής το ημίχρονο στο 18-31.

Στην επανάληψη ο Ζυγούρης σκόραρε για το 20-31, με τον Τρούσα και τον Σιρόγλου να απαντούν για το 20-39. Ο Βιδάλης έβαλε βολές και ο Σιρόγλου απάντησε, με τον Δεληγιάννη να γράφει το 24-41. Ο Κανταρτζής ανέβασε τη διαφορά στους 20 πόντους, με τον Δασκάλου και τον Βλασταρίδη Α. να ανταλλάσσουν καλάθια στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σιρόγλου σκόραρε για το 26-49, με τον Βιδάλη να απαντά. Τρούσας και Κανταρτζής με τρίποντα έφεραν το ματς στο 28-55, για να γράψει τρίποντο και ο Σιρόγλου για το 29-58. Ο Τουρής μείωσε σε 31-58 με τον Σιρόγλου να σκοράρει το 5ο συνεχόμενο τρίποντο της Xavalencia και τον Τρούσα να γράφει το 31-63. Ο Βιδάλης με ωραία ενέργεια έφερε το ματς στο 33-63, για να κλείσει ο αγώνας από τον Ανδρέα και τον Νεκτάριο Βλασταρίδη στο 33-70.

Για τους νικητές ο Κανταρτζής είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, με 4/9 τρίποντα, ο Σιρόγλου 21 πόντους, 4 ριμπάουντ με 5/13 τρίποντα, ο Χριστοφορίδης 7 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Βλασταρίδης Α. 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Τρούσας 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για την Μ.Κ.Ο. ο Βιδάλης είχε 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Τουρής 6 πόντους, 7 ριμπάουντ.