11.8%
63.3%
25.0%
23.1%

Μία πολύ μεγάλη νίκη σημείωσε η Yugopiastika, η οποία επικράτησε των Aladalon με 56-50. Οι νικητές είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο, όμως μετά την ανάπαυλα οι Aladalon ανέκαμψαν και με τρομερή τρίτη περίοδο πήραν το προβάδισμα. Παρόλ’αυτά, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες της Yugo ήταν πιο εύστοχοι και πήραν τη νίκη, με την οποία παραμένουν στη διεκδίκηση ενός καλού πλασαρίσματος στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τη Yugo να έχει το προβάδισμα. Το σκορ άνοιξαν οι Κουμπούλης και Ντζιός (4-0), ο Μελανοφρύδης με 2/2 βολές μείωσε σε 4-2, ο Δημητρακόπουλος πέτυχε το 6-2, ο Βαγγέλης με ένα δίποντο και μια βολή έκανε το 6-5, ο Δημητρακόπουλος το 8-5, ο Βαγγέλης απάντησε για το 8-7, ο Κουμπούλης σημείωσε το 10-7, ο Μέης ευστόχησε σε μια βολή για το 10-8, οι Δημητρακόπουλος, Ανδρέου και Μερζιώτης το 15-8, ο Μελανοφρύδης με τρίποντο το 15-11, οι Δημητρακόπουλος και Ανδρέου το 19-11 και ο Αθανασάκος με μια βολή το 19-12 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Aladalon ισορρόπησαν. Ο Μένεγας με μια βολή πέτυχε το 19-13, ο Κουμπούλης με μπάσιμο έκανε το 21-13, ο Γυρούκης με τρίποντο έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 21-16, ξανά ο Δημητρακόπουλος για το 23-16, οι Μέης, Βαγγέλης μείωσαν σε 23-22, ο Δημητρακόπουλος το 25-22, ο Μέης με «καλάθι και φάουλ» ισοφάρισε σε 25-25 και ο Κουμπούλης το 29-25 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Aladalon να παίρνουν το προβάδισμα. Ο Μερζιώτης έκανε το 31-25 αρχικά, ο Βαγγέλης απάντησε για το 31-27, ο Δημητρακόπουλος το 33-27, ακολούθησε σερί 0-8 από Κτενίδη, Μελανοφρύδη και Μέη για το 33-35, ο Ζωγράφος με 2/2 βολές το 35-35 και οι Μέης, Μελανοφρύδης και Μένεγας το 35-40, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τον νικητή να κρίνεται στο τέλος. Ο Κουμπούλης ευστόχησε σε τρίποντο για το 38-40, ο Μέης με 2/2 βολές έκανε το 38-42, οι Κουμπούλης και Δημητρακόπουλος με σερί 8-0 έβαλαν μπροστά την ομάδα τους μτους-42, ο Μέης με ακόμα μια βολή το 46-43, ο Δημητρακόπουλος από μέση απόσταση το 48-43, ο Μέης με 2 βολές ξανά το 48-45, ο Ζωγράφος το 50-45, ο Μέης με βολή το 50-46, ο Κουμπούλης με μπάσιμο το 52-46, οι Βαγγέλης και Μέης έκαναν το 52-50 και οι Κουμπούλης, Δημητρακόπουλος και Ζωγράφος διαμόρφωσαν από τη γραμμή της φιλανθρωπίας το τελικό σκορ της αναμέτρησης 56-50

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Νίκος Δημητρακόπουλος, ο οποίος σημείωσε 18 πόντους, 18 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Κουμπούλης και Ανδρέου. Από τους Aladalon, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Μέη και Μελανοφρύδη.