9.1%
42.3%
27.8%
21.2%

Έπειτα από ένα συναρπαστικό ντέρμπι στο κλειστό του Στ. Βενέτης, η ομάδα της Yugopiastika κατάφερε στα τελευταία λεπτά να πάρει μία πολύ δύσκολη νίκη απέναντι στους πολύ δυναμικούς Angels με το τελικό 61-52 για να παραμείνει πρώτη στον 2ο όμιλο της Bronze League και να ρίξει τους Angels στην 4η θέση που πλέον ισοβαθμούν με τους Underdogs και τους Golden Boys, με ένα ματς λιγότερο όμως (σ.σ. δεν πραγματοποιήθηκε το ματς Angels – Σουβλέηκερς). Οι δύο ομάδες, αν και παρουσιάστηκαν με απουσίες, έδωσαν το 100% του εαυτού τους για την πολυπόθητη νίκη, όμως το ροζ φύλλο τελικά κατέληξε στα χέρια της Yugopiastika η οποία έχει στην κατοχή της πλέον 14 ροζ φύλλα.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Angels να πατούν πολύ δυναμικά παρκέ με 2 τρίποντα από τους Πλακογιαννάκη και Κεφάλα για το 0-6, με την Yugopiastika όμως να μειώνει σε 4-6 με δύο δίποντα από τους Ανδρέου και Κουμπούλη. Νέο τρίποντο του Πλακογιαννάκη για το 4-9 με τον Ανδρέου να γράφει ακόμα ένα δίποντο για το 6-9. Οι Angels εν συνεχεία με 3/6 βολές θα κάνουν το 6-12 με τον Πάτρα να μειώνει με δίποντο για το 8-12. Στη συνέχεια, ο Ποντικός με δίποντο θα διαμορφώσει το 8-14, ενώ η Yugopiastika με 1/2 βολές από τον Ντζιό και δίποντο του Πάτρα θα κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 11-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Yugopiastika με δύο δίποντα από τους Γεωργακόπουλο και Μερζιώτη θα πάρει το προβάδισμα με το σκορ να είναι στο 15-14, όμως οι Angels με δίποντο του Κακομανώλη και τρίποντο του Μαλιγιάννη θα διαμορφώσουν το 15-19. Στη συνέχεια, η Yugopiastika θα μειώσει ξανά με 1/2 βολές του Ανδρέου και δίποντο του Γεωργακόπουλου για το 18-19, όμως ο Μαλογιάννης με νέο τρίποντο θα κάνει το 18-22 και ο Μερζιώτης με 2/2 βολές θα διαμορφώσει το 20-22. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με δίποντο του Πλακογιαννάκη και 2/4 βολές από τους Ποντικό και Πλακογιαννάκη για το σκορ ημιχρόνου 20-26.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Κουμπούλης θα μειώσει για Yugopiastika με δίποντο για το 22-26 και ο Ποντικός λίγο αργότερα με δικό του δίποντο θα επαναφέρει το ματς στους 6 πόντους για το 22-28. Το 24-28 θα κάνει ο Ντάκης με σουτ εκτός ισορροπίας με τον Πλακογιαννάκη να απαντά και αυτός με δίποντο κάνοντας το 24-30. Η Yugopiastika όμως με τον Ανδρέου να ευστοχεί σε δύο συνεχόμενα δίποντα, θα μειώσει στους 2 πόντους για το 28-30, με τον Πλακογιαννάκη να ευστοχεί σε ένα πολύ δύσκολο καλάθι κάνοντας το 28-32. Με τον Κουμπούλη να ευστοχεί σε δίποντο και τον Ποντικό σε 1/2 βολές, το σκορ θα διαμορφωθεί σε 30-33 για να μειώσει ο Ντάκης στον πόντο με νέο δίποντο για το 32-33. Έπειτα, ο Ποντικός με δίποντο θα επαναφέρει την διαφορά στους 3 πόντους για το 32-35, όμως ο Κουμπούλης με γκολ-φάουλ θα ισοφαρίσει το ματς σε 35-35. Ο Πλακογιαννάκης με δύσκολο τρίποντο θα κάνει το 35-38 για να προσθέσει ο Κακομανώλης ακόμα ένα τρίποντο κάνοντας το 35-41. Ο Μερζιώτης θα απαντήσει με δικό του τρίποντο για το 38-41 και ο Ποντικός θα σφραγίσει το τρίτο δεκάλεπτο με δίποντο για το 38-43.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η Yugopiastika με ένα δυναμικό σερί 8-0 από τους Ανδρέου, Ντάκη, Κουμπούλη και Ντζιό θα περάσει μπροστά για το 46-43 με τους Angels να απαντούν με δικό τους σερί 0-5 για  το εκ νέου προβάδισμα από τους Ποντικό και Κεφάλα με γκολ-φάουλ και 2/2 βολές αντίστοιχα για το 46-48. Στη συνέχεια, ο Πάτρας και ο Κουμπούλης θα δώσουν ξανά το προβάδισμα στην Yugopiastika για το 50-48 και ο Κεφάλας με δίποντο θα ισοφαρίσει σε 50-50. Το 52-50 θα κάνει ο Κουμπούλης και ο Πλαγιαννάκος με 1/2 βολές θα διαμορφώσει το 52-51 με 1:28’ να απομένουν για την λήξη του παιχνιδιού. Η Yugopiastika, με περίσσιες δυνάμεις θα καταφέρει να πραγματοποιήσει ένα σερί 9-1 στο τελευταίο 1:28 για να καταφέρει τελικά να κερδίσει τους Angels οι οποίοι ξέμειναν στο τέλος από δυνάμεις και επιθετικές λύσεις με το τελικό 61-52.

MVP της αναμέτρησης ο Κωνσταντίνος Ανδρέου. Ο Ανδρέου ήταν καταλυτικός στη νίκη επί των Angels, μετρώντας 12 πόντους και 15 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε και 3 ασίστ και από 1 κλέψιμο και 1 τάπα για να φτάσει στους 24 βαθμούς στο ranking. Μεγάλη βοήθεια πήρε η Yugopiastika και από τον Μάριο Κουμπούλη, ο οποίος σε κρίσιμα σημεία βγήκε μπροστά και ηγήθηκε στις επιθέσεις της ομάδας του για να προσθέσει 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 ασίστ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Ποντικού με 14 πόντους και 22 ριμπάουντ.