32.3%
53.3%
48.8%
16.0%

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι μεταξύ των 2 ομάδων, η Yugopiastika χρειάστηκε το έξτρα 5λεπτο για να πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο, οι 2 ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, με τη μέγιστη διαφορά να φτάνει στους 6 πόντους για την Yugo στην ανάπαυλα για το 34-28. Με ένα εξαιρετικό 3ο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Τσίγκα άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς μέχρι και τους 18 πόντους (49-31), όμως σταδιακά, οι Error κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ στα τελευταία δευτερόλεπτα. Ο Μένος έδωσε με μεγάλο τρίποντο προβάδισμα στην Yugopiastika, όμως το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, χάρη σε εύστοχη βολή του Μωυσίδη. Στον έξτρα χρόνο, η Yugopiastika ήταν πιο εύστοχη από την γραμμή της φιλανθρωπίας και με το επί μέρους 9-3 επέστρεψε στις νίκες, ανεβαίνοντας στο 4-3 του βαθμολογικού πίνακα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Δημητρακόπουλο να ανοίγει το σκορ με καλάθι στην αντίπαλη ρακέτα και τους Error 404 να απαντούν με 2 δίποντα από τους Παντόπουλο και Σιάμο για το 2-4. Εκεί, η Yugopiastika θα τρέξει ένα σερί 9-2 και θα ανοίξει τη διαφορά του ματς στους 5 πόντους για το 11-6, ενώ οι Error θα ισοφαρίσουν με τρίποντο του Παντόπουλου και δίποντο του Σιάμου στο 11-11. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με τρίποντο ο Γεωργακόπουλος για να δώσει το προβάδισμα στην Yugopiastika με το σκορ στο 14-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, πολύ γρήγορα ο Μπαλάσης με ένα τρίποντο θα ισοφαρίσει σε 14-14, ενώ ο Γεωργακόπουλος με νέο σουτ 3 πόντων θα στείλει το ματς ξανά στους 3 για το 17-14. Οι Error 404 θα τρέξουν στη συνέχεια ένα σερί 2-7 και θα πάρουν το προβάδισμα για το 19-21, όμως ο Δημητρακόπουλος με βολή και δίποντο θα καταφέρει να διαμορφώσει το 22-21 της Yugo. Εκεί, ο Φουρνάρης με ένα δύσκολο τρίποντο θα κάνει το 22-23, ο Παπακώστας θα γράψει το όνομά του στη λίστα των σκόρερ με τρίποντο για το 25-23, ενώ ο Μωυσίδης με τρίποντο και ο Μαραγιάννης με 2/2 βολές θα πάρουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ για το 25-28. Το ημίχρονο θα βρει τη Yugopiastika μπροστά στο σκορ, αφού ο Ανδρέου με βολή, ο Παπακώστας με δίποντο στον αιφνιδιασμό και οι Μένος, Γεργακόπουλος με 2 τρίποντα θα καταφέρουν να πάνε το ματς στο +6, την μεγαλύτερη μέχρι εκείνη τη στιγμή διαφορά και το σκορ να διαμορφώνεται στο 34-28, στέλνοντας τις 2 ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επιστροφή των ομάδων, η Yugopiastika θα μπει πολύ αποφασισμένα στο ματς, αφού με γκολ-φάουλ του Δημητρακόπουλου θα ανοίξει τη διαφορά στους 9 πόντους για το 37-28, ο Φουρνάρης θα μειώσει προσωρινά σε 37-30 με δίποντο, με την Yugo να πηγαίνει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό με ένα σερί 12-1 (!) για το 49-31. Οι Error 404 θα κλείσουν το 3ο δεκάλεπτο με 3 δίποντα, 1 του Γαλάτη και 2 του Σιάμου, για να ροκανίσουν τη διαφορά στους 12 πόντους με το σκορ στο 49-37.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Error 404 θα ροκανίσουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά με δίποντα των Μωυσίδη, Μαραγιάννη και Μπαλάση αλλά και τρίποντο του Φουρνάρη για πάνε τη διαφορά στους 3 πόντους με το σκορ στο 49-46. Η Yugo θα ξεκολλήσει με τρίποντο του Μερζιώτη από τη γωνία για το 52-46, ενώ οι Error 404 θα απαντήσουν με ένα νέο σερί 2-10 και θα πάρουν το προβάδισμα, 2 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης για το 54-56. Με ένα μεγάλο τρίποντο, ο Μένος θα δώσει το προβάδισμα στη Yugo για το 57-56, ενώ ο Μωυσίδης με βολή έπειτα από τεχνική ποινή θα στείλει το ματς στην παράταση με το σκορ στο 57-57.

Στο έξτρα 5λεπτο, οι Error 404 θα περάσουν μπροστά με βολή του Σιάμου, ο Μένος με δίποντο και ο Γεωργακόπουλος με 2/2 βολές θα κάνουν το 61-58, ενώ ο Γαλάτης θα μειώσει με δική του βολή σε 61-59. Με 2:30 να απομένουν, η Yugopiastika με νέο εύστοχο ζευγάρι βολών, από τον Δημητρακόπουλο αυτή τη φορά, θα κάνει το 63-59, με τον Σιάμο να ροκανίζει σε 63-60. Εκεί, 3 εύστοχες βολές των Ανδρέου και Κουμπούλη θα διαμορφώσουν το τελικό 66-60, με την Yugopiastika να φεύγει με τη νίκη από το κλειστό του Στ. Βενέτης.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Ανδρέου ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 6 πόντους, με 11 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 2 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 16 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τη Yugopiastika ξεχώρισε επιπλέον ο Κουμπούλης, με τον Δημητρακόπουλο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Error 404 σε καλή μέρα βρέθηκε ο Σιάμος και ο Μπαλάσης.