30.8%
50.0%
43.8%
10.0%

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι αναμέσα στους Zero Gravity και τους Carnavaliers οι γηπεδούχοι και 4οι στην κατάταξη του Β ομίλου της Bronze League Zero Gravity κατάφεραν και κέρδισαν το παιχνίδι με σκορ 65-53, βάζοντας τους Carnavaliers σε αναμονή για συνδυασμούς αποτελεσμάτων, που θα κρίνουν την είσοδο η τον αποκλεισμό απο τα playoff.Στο πρώτο ημίχρονο το μομέντουμ είχαν οι Carnavaliers βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση απέναντι στο νωθρό ξεκίνημα των Zero Gravity με τους δεύτερους να μην αφήνουν όμως τους αντιπάλους τους να ξεφύγουν και με φρεσκάδα στο δεύτερο ημίχρονο και αποτελεσματικό transition game έβαλαν εύκολους πόντους και όταν πέρασαν μπροστά δεν κοίταξαν ποτέ ξανά πίσω τους. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μουσούντας με πολύ καλά ποσοστά και 23 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα των Zero Gravity με 5-0 σερί απο βολή του Μπούρα και δύο καλάθια του Μουσούντα, 5-2 με δίποντο του Αλεξίου , 8-2 με καλάθι φάουλ απο τον Πιτένη, 8-6 με δίποντα απο τους Αλεξίου και Καλόγηρο, δύο εύστοχες βολές του Μουσούντα και 10-6,10-10 ξανά με τους Αλεξίου και Καλόγηρο, σουτ μέσης απόστασης και 12-10 απο τον Μουσούντα, ξανά απάντηση απο τους Αλεξίου και Καλόγηρο με δύο καλάθια και 12-14 βάζοντας μπροστά τους Carnavaliers, 4-0 σερί απο τον Παπαδέα και 16-14 μπροστά οι Zero, δίποντο του Καλόγηρου και καλάθι του Παυλίδη για το 16-18, εύστοχες βολές του Μουσούντα για το 18-18 με τον Αλεξίου να τελειώνει το δεκάλεπτο με δίποντο για το 18-20 υπέρ των Carnavaliers.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκορ κυμαινόταν με παρόμοιους ρυθμούς με τους Carnavaliers να ξεκινάνε πολύ δυνατά με ένα 10-0 σερί με 2 τρίποντα του Κωστάκη και δύο λέι απ του Θεοχαρίδη για το 18-30. Η αντεπίθεση ήρθε απο τον Μαραμπέα 5 δικούς του πόντους για το 23-30,23-32 απο τον Παυλίδη , 24-32 με εύστοχη βολή του Πιτένη , 24-34 απο τον Αλεξίου με τους Zero Gravity στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου να κάνουν ένα επιθετικό Κρεσέντο και με ένα δικό τους 8-0 σερί με τους Σταματέλλο και Αντωνόπουλο έφεραν το μάτς στα ίσα για την ανάπαυλα με σκορ 32-34 .

Το τρίτο μέρος ήταν το πιό παραγωγικό για τους Zero Gravity ,οι οποίοι με μία άμυνα ζώνης παρέλυσαν τους αντιπάλους τους υποχρεώνοντας τους σε 7 μόλις πόντους σε ένα δεκάλεπτο έναντι των 21 δικών τους . 35-34 με τρίποντο του Αντωνόπουλου ξεκίνησαν οι Zero , απάντηση απο τον Αλεξίου για το 35-36 , δύο δίποντα του Μουσούντα για το 39-36, 39-38 απο τον Κωστάκη , με τον Μουσούντα να το παίρνει προσωπικά και με ένα δικό του 5-0 σερί να βάζει την ομάδα του μπροστά με 44-38, 44-40 απο τον Κωστάκη με τους Zero Gravity να πυροβολούν ανελέητα την άμυνα των Carnavaliers και με 3 απανωτά τρίποντα απο τους Αντωνόπουλο, Μπούρα και Παπαδέα να φτάνουν το σκορ στο 53-40 με τον Καλόγηρο να ευστοχεί σε μία βολή για το 53-41 του τρίτου δεκαλέπτου.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους Carnavaliers να μην τα παρατάνε και να φτάνουν σε διαφορά των 7 πόντων με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και όμορφες επιλογές αλλά μεγάλη αστοχία απο την γραμμή των 6,75 η οποία τους στέρησε όποιες ελπίδες είχαν να ξανά μπούν στο παιχνίδι. 53-44 με δύο βολές του Αλεξίου , τρίποντο απο τον Σταματέλλο για το 56-44, 0-5 σερί απο τους Αλεξίου και Καλόγηρο για το 56-49 με τον Αντωνόπουλο να απαντάει με δικό του 5-0 με δύο βολές και τρίποντο για το 61-49, καλάθι απο τον Θεοχαρίδη και 61-51, δίποντο του Μουσούντα για το 63-51,63-53 απο τον Καλόγηρο και τελευταίο καλάθι δύο πόντων απο τον Μαραμπέα για το τελικό 65-53 της αναμέτρησης.

Για τους νικητές εκτός του Μουσούντα σε πολύ καλό βράδυ ήταν ο Αντωνόπουλος η έλευση του οποίου στο δεύτερο δεκάλεπτο άλλαξε την εικόνα για τους Zero Gravity , πετυχαίνοντας 16 πόντους ,6 ριμπάουντ και 4 τελικές πάσες. Απο τους Carnavaliers ξεχώρισε ο Αλεξίου με double-double σε πόντους και ριμπάουντ, 19 και 10 αντίστοιχα και 21 στο σύστημα αξιολόγησης.