28.6%
48.4%
32.1%
41.2%

Έπειτα από ένα ματς θρίλερ, οι Zero Gravity κατάφεραν να πάρουν μία πολύ δύσκολη νίκη απέναντι στους ελλιπείς μεν αλλά πανίσχυρους δε Laser Derm με το τελικό 72-70 να αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού. Στην έναρξη του ματς, οι Zero Gravity εκμεταλλεύτηκαν το νωθρό ξεκίνημα του αντιπάλου και έχτισαν διαφορά 12 πόντων, την οποία όπως οι Laser Derm ροκάνισαν στο 2ο δεκάλεπτο και από το σημείο εκείνο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι, με το ματς να πηγαίνει στα ίσα 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Εκεί, ο Τζιαμαλής με ένα follow θα καταφέρει να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, αφού και η τελευταία επίθεση της Laser Derm δεν απέδωσε καρπούς, με τους Zero Gravity να ξεφεύγουν τελικά με το ροζ φύλλο.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Αντωνόπουλο και τον Μουσούντα να ανοίγουν το σκορ με βολή και δίποντο αντίστοιχα για το αρχικό 3-0 και τον Τσουκάλη να απαντά με δίποντο για να μειώσει σε 3-2. Εκεί, ένα σερί 12-1 των Zero Gravity θα τους δώσει έναν αέρα 12 πόντων για το 15-3 του ματς. Στη συνέχεια, 2 δίποντα του Μπεστιτζάνου Ν. θα μειώσουν τη διαφορά στους 8 πόντους για το 15-7, οι Zero Gravity θα απαντήσουν με δίποντα των Μαραμπέα και Πασά για το 19-7, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσουν οι Laser Derm με 4 πόντους του Μπεστιτζάνου Ν. και τρίποντο του Μαραγκού για το 19-14 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Laser Derm θα φέρει το ματς στα ίσα με 2 δίποντα των Τσουκάλη και Νεαμονιτού JR, αλλά και βολή του Μπεστιτζάνου Δ. για το 19-19, ο Αντωνόπουλος θα δώσει ανάσα στους Zero Gravity με δίποντο για το 21-19, ενώ ο Μπεστιτζάνος Δ. με βολή θα μειώσει στον πόντο για το 21-20. Εκεί, ένα σερί 5-1 των Zero Gravity θα ανοίξει τη διαφορά στους 5 πόντους για το 26-21, με 5 σερί πόντους της Laser Derm από τρίποντο του Μπεστιτζάνου Δ. και δίποντο του Ζαφειρόπουλου θα ισοφαρίσουν σε 26-26, ενώ ο Μπούρας με καλάθι και φάουλ θα κάνει το 29-26 στο ματς. Στη συνέχεια, ο Νεαμονιτός JR θα μειώσει με εύστοχο ζευγάρι βολών σε 29-28, ο Μπούρας θα απαντήσει με νέο δίποντο για το 31-28, ενώ ακόμα μία βολή των Laser Derm, από τον Μαραγκό αυτή τη φορά θα διαμορφώσει το 31-29. Το ημίχρονο θα κλείσει με δίποντο του Αντωνόπουλου για τους Zero Gravity και βολή σε νεκρό χρόνο για τον Μπεστιτζάνο Δ. για τους Laser Derm που θα σφραγίσει την ανάπαυλα στο 33-30.

Στην επανάληψη, ο Πασά με εύστοχο σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 35-30, ο Νεαμονιτός JR θα μειώσει με δίποντο σε 35-32, ενώ ο Αντωνόπουλος θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 37-32. Στη συνέχεια, με μία βολή του Νεαμονιτού JR και ένα δίποντο του Μπεστιτζάνου Δ., η Laser Derm θα μειώσει στο καλάθι για το 37-35, ο Αντωνόπουλος με τρίποντο και ο Πασά με δίποντο θα ανοίξουν το ματς στους 7 για το 42-35, όμως η Laser Derm με ένα σερί 2-12 θα καταφέρει να περάσει μπροστά με το σκορ στο 44-47. Εκεί, ένα τρίποντο του Σταματέλου θα ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 47-47, ο Μπεστιτζάνος Δ. με τον ίδιο τρόπο θα κάνει το 47-50 και ο Μουσούντας με δίποντο από τη γωνία το 49-50. Με ένα νέο τρίποντο, ο Μπεστιτζάνος Δ. θα γράψει το 49-53, όμως ο Μουσούντας θα καταφέρει να κλείσει το δεκάλεπτο στο 53-53 με 2 εύστοχα δίποντα.

Στο τέταρτο και τελευταίο κρίσιμο δεκάλεπτο, ο Μπεστιτζάνος Ν. με δίποντο θα κάνει το 53-55 για την Laser Derm, όμως ένα σερί 8-1 των Zero Gravity θα τους χαρίσει ένα προβάδισμα 5 πόντων στο ματς για το 61-56 της αναμέτρησης. Με ακόμα ένα τρίποντο, ο Μπεστιτζάνος Δ. θα μειώσει στο καλάθι (61-59), ο Μουσούντας με νέο δίποντο θα κάνει το 63-59, ενώ ο Τσουκάλης και ο Μπεστιτζάνος με 2 δίποντα θα φέρουν το ματς στα ίσα για το 63-63. Με ένα μεγάλο τρίποντο, ο Αντωνόπουλος με 4 πόντους και ο Τζιαμαλής με 2 θα δώσουν το προβάδισμα στους Zero Gravity για το 69-63, με τον Μπεστιτζάνο Ν. να μειώνει με δύσκολο τρίποντο σε 69-66. Εκεί, ο Αντωνόπουλος με βολή θα κάνει το 70-66, ο Μπεστιτζάνος Ν. με ακόμα ένα τρομερό τρίποντο αλλά και 1 βολή θα φέρει το ματς στα ίσα για το 70-70, με τον Τζιαμαλή να λυτρώνει τους Zero Gravity 7 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με follow μετά από άστοχο σουτ και να σφραγίζει το ματς στο 72-70, αφού η τελευταία επίθεση των Laser Derm ήταν άστοχη.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Χρήστος Παπαδέας ο οποίος σταμάτησε στους 8 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 14 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ και έκλεψε 2 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 20 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Αντωνόπουλος και Μουσούντας, ενώ από τους Laser Derm ξεχώρισε η προσπάθεια των Νεαμονιτό JR και Μπεστιτζάνο Νίκο.