36.4%
81.8%
42.9%
12.5%

Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Αιγάλεω, ανάμεσα σε Άρειο Πάγκο και Ballarhinos, με τελικό νικητή τον Πάγκο με τελικό σκορ 67-60. Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι είχε ωραίο ρυθμό και υψηλό σκορ, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά (34-35). Η τρίτη περίοδος κυμάνθηκε στα ίδια επίπεδα, με τον Άρειο Πάγκο, ωστόσο, να “σφίγγει” την άμυνά του στην τέταρτη περίοδο και να “καθαρίζει” την υπόθεση-νίκη στα τελευταία λεπτά, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου της Bronze, με τους Rhinos να πέφτουν στο 7-9.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν δυναμικά. Ο Χατζημιχάλης άνοιξε το σκορ από κοντά (0-2), ο Μαυρόπουλος με ένα τρίποντο κι ένα δίποντο πέτυχε το 5-2, οι Χατζημιχάλης και Ιατρού έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 5-9, ακολούθησε σερί 10-0 από Στεργίου, Σταυριανό για το 15-9, ο Χατζημιχάλης με τρίποντο μείωσε σε 15-12, ο Σταυριανός απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 18-12 και στα τελευταία λεπτά της πρώτης περιόδου οι Αζάρ, Ιατρού και Γαλάνης μείωσαν στον πόντο (18-17).

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά. Οι Πλινθίδης και Γαλάνης έκαναν το 18-21, ο Σταυριανός μείωσε σε 20-21, οι Χατζημιχάλης, Ιατρού και Γαλάνης πέτυχαν το 20-27, ο Ζυμπίδης πέτυχε το 22-27, ο Τσίκλος το 22-29, ακολούθησε σερί 9-0 από τους Στεργίου, Σταυριανό, Μαυρόπουλο και Σαμοΐλη για το 31-29, ο Ιατρού με 2/2 βολές κι ένα δίποντο έκανε το 31-33, ο Μαυρόπουλος με τρίποντο το 34-33 και ξανά ο Ιατρού για το 34-35 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ. Ο Πλινθίδης σκόραρε για το 34-37, ο Μαυρόπουλος με ένα τρίποντο και μια βολή έβαλε μπροστά τον Άρειο Πάγκο με 38-37, ο Χατζημιχάλης με πέντε προσωπικούς πόντους σημείωσε το 38-42, ο Αθανασόπουλος έκανε το 40-42, ο Πλινθίδης με μια βολή το 40-43, ο Μαυρόπουλος με τον ίδιο τρόπο πέτυχε το 41-43, νέα βολή του Πλινθίδη για το 41-44, ο Στεργίου πέτυχε το 43-44, οι Πλινθίδης και Ιατρού το 43-48 στον αιφνιδιασμό, ο Ζυμπίδης από κοντά μείωσε σε 45-48, ο Πλινθίδης με 2/2 βολές έκανε το 45-50, ξανά ο Ζυμπίδης για το 47-50, ο Χατζημιχάλης με άλλες δύο βολές το 47-52 και ο Σταυριανός μείωσε σε 51-52, σκορ με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τον Άρειο Πάγκο να σκληραίνει την άμυνά του και να κερδίζει το ροζ φύλλο. Αρχικά, οι Σαμοΐλης, Ραουάτ και Μαυρόπουλος σημείωσαν το 57-52, ο Ιατρού με μια βολή έκανε το 57-53, ο Σαμοΐλης με ένα δίποντο κι ένα τρίποντο πέτυχε το 62-53, ο Ιατρού μείωσε σε 62-55, ο Σταυριανός με 2/2 βολές το 64-55, ο Τσίκλος με ένα δίποντο και 2/2 βολές μείωσε σε 64-59, ο Σταυριανός με τρίποντο-μαχαιριά έκανε το 67-59 και ο Αζάρ με μια βολή διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 67-60.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Κώστας Σταυριανός, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 21 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μαυρόπουλος και Κρεμαστός. Από τους Ballarhinos, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Χατζημιχάλη και Ιατρού.