20.0%
70.6%
32.4%
12.0%

Οι Έμπυροι επικράτησαν δύσκολα απέναντι στους Paranormal Inactivity και έχουν ρεκόρ πλέον 6-1 παραμένοντας έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για 3,5 δεκάλεπτα ωστόσο οι Έμπυροι πάτησαν γκάζι στο τέλος και έφτασαν στη νίκη. MVP ήταν ο Μαυρόγιαννης με 18 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Στο παιχνίδι θα μπουν πολύ δυνατά οι Έμπυροι και θα τρέξουν σερί 8-0, ενώ οι Paranormal Inactivity θα απαντήσουν με δικό τους σερί 0-11 με το δεκάλεπτο να κλείνει με σκορ 8-11.

Νέο σερί 7-0 από τους Έμπυρους, στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου, για το 15-11 που θα το κόψει ο Παπαδάκης κάνοντας το 15-13. Ο Γαϊτανής θα κάνει το 17-13, ενώ ο Παπαδάκης θα ισοφαρίσει σε 17-17 με 4 προσωπικούς πόντους. 20-17 από τους Μαυρόγιαννη και Βιτωράτο και 20-20 με τρεις βολές του Σκουλάτου με το ημίχρονο να κλείνει με τρίποντο του Βιτωράτου και σκορ 23-20.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Paranormal Inactivity θα περάσουν μπροστά με ένα επιμέρους 2-8, για το 25-28. 27-28 από τον Μαυρόγιαννη και 27-30 με δυο βολές του Παπαδάκη. Θα ισοφαρίσει με γκολ-φάουλ ο Μαυρόγιαννης σε 30-30, 30-32 από τον Σκουλάτο, 33-32 από τον Δεμέτη με τρίποντο και 33-34 με καλάθι του Καρόπουλου με το δεκάλεπτο να τελειώνει.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Δεμέτης με νέο τρίποντο θα κάνει το 36-34 και ο Κουρέτας θα ισοφαρίσει σε 36-36. Ο Χρόνης με μια βολή θα κάνει το 37-36 και ο Κουρέτας με νέο καλάθι θα κάνει το 37-38. Οι Έμπυροι με σερί 11-0 θα πάρουν προβάδισμα με σκορ 48-38 με τους Paranormal Inactivity να χάνουν κάθε ελπίδα για την νίκη. Ο Καζάς έκανε το 48-40 και ο Καρόπουλος με βολή το 48-41, με το παιχνίδι να τελειώνει με βολή του Μαυρόγιαννη και σκορ 49-41.