32.0%
37.5%
28.2%
19.2%

Ασβοί vs Γ.Α.Σ.Τ. 68-43. Οι Ασβοί έπιασαν πολύ καλή απόδοση και πήραν εύκολα τη νίκη απέναντι στον Γ.Α.Σ.Τ., που δεν κατάφερε να κοντράρει τους νικητές.Οι νικητές καθάρισαν το ματς όταν ανέβασαν στροφές στο 2ο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 34-14 στο ημίχρονο.  Mvp του αγώνα ο Μακρυδάκης με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Ζαφειράκης 3-0 οι Ασβοί. Ο Σαρικάκης με σουτ πέτυχε το 3-2 για τον Γ.Α.Σ.Τ. Ο Μακρυδάκης με τρίποντο, ο Γάκης με 1/2 βολές, ο Μακρυδάκης με 2/2 βολές και ο Στρατηγίου να σκοράρει μετά από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχαν το 11-2. Ο Καμαριωτάκης με 1/2 βολές έκανε το 11-3 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-3 με ντράιβ ο Αγγελογιαννόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Γρυπαίος με τρίποντο έκανε το 13-6 για τον Γ.Α.Σ.Τ. Ο Στρατηγίου με ντράιβ και ο Κατσιγιάννης με λει-απ στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 17-6 για τους Ασβούς. Ο Αδαμαντίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 17-8 και ο Αγγελογιαννόπουλος με σουτ και τρίποντο, ο Ζαφειράκης με τρίποντο, ο Μακρυδάκης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Στρατηγίου με λει-απ το σκορ έγινε 29-8. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καμαριωτάκης το 29-10 και ο Ζαφειράκης με τρίποντο το 32-10. Με 1/2 βολές ο Καμαριωτάκης το 32-11 και ο Μακρυδάκης με ντράιβ το 34-11. Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-14 με σουτ ο Μουζουράκης και με 1/2 βολές ο Καμαριωτάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο οι Ασβοί με 2 σερί τρίποντα από τον Μακρυδάκη έκανε το 40-14. Ο Αδαμαντίδης με coast to coast και ο Σαρικάκης με 4 πόντους του το σκορ έγινε 40-20 για τον Γ.Α.Σ.Τ. Ο Μακρυδάκης με ντράιβ και ο Αγγελογιαννόπουλος με 2/2 βολές έγινε το 44-20. Ο Αναστασίνης με τρίποντο το 44-23 και ο Αγγελογιαννόπουλος με τρίποντο και με 1/2 βολές, ο Καραγιώργος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Γουλιέλμος μετά από ντράιβ πέτυχε το 52-23. Ο Μίλσης με σουτ το 52-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 54-25 με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Αγγελογιαννόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο οι Ασβοί πέτυχαν το 60-25. Αρχικά ο Κατσιγιάννης με 4 πόντους του και ο Καραγιώργος με ντράιβ. Ο Καμαριωτάκης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 60-27 για τον Γ.Α.Σ.Τ. Ο Κατσιγιάννης σκόραρε το 62-27. Ο Αναστασίνης με τρίποντο, ο Αδαμαντίδης με 2 /2 βολές, ο Καμαριωτάκης και ο Αναστασίνης με τρίποντα και ο Αδαμαντίδης με 1-1 βολή τεχνικής ποινής το σκορ έγινε 62-39. Ο Στρατηγίου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 64-39 και ο Αδαμαντίδης σκόραρε το 64-41. Ο Γάκης με σουτ και ο Στρατηγίου με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 68-41. Το τελικό 68-43 πέτυχε ο Αναστασίνης  με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Αγγελογιαννόπουλος με 15 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Στρατηγίου με 10 πόντους,12 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ο Αδαμαντίδης με 9 πόντους,8 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Καμαριωτάκης με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.