29.4%
14.3%
34.1%
26.9%

Το αήττητο σερί των Ασβών συνεχίστηκε και μετά το ματς με τους Μ.Κ.Ο., αφού οι πρώτοι επικράτησαν με 71-51, χάρις σε ένα ξέσπασμα στο 2ο δεκάλεπτο με το επιμέρους 26-5 να ανεβάζει πολύ ψηλά τη διαφορά τους ματς. Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Μ.Κ.Ο. κατάφεραν και μείωσαν μέχρι και τους 10 πόντους, όμως δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το ματς, με τους Ασβούς να διατηρούν συνεχώς μία διαφορά ασφαλείας μέχρι τέλους.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Ασβούς να ξεκινούν με ένα 5-0 από δίποντο του Αρσένη και τρίποντο του Μακρυδάκη, ενώ οι Μ.Κ.Ο. θα απαντήσουν με ένα σερί 0-7, για να πάρουν το προβάδισμα και να κάνουν το 5-7. Εκεί, ο Αρσένης με 2 συνεχόμενα δίποντα θα βάλει σε θέση οδηγού στο σκορ τους Ασβούς για το 9-7, οι Μ.Κ.Ο. με τους Κοτσικογάννη, Βιδάλη και Δασκάλου θα τρέξουν ένα σερί 0-7 και θα πάνε το ματς στους 5 πόντους για το 9-14, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με γκολ-φάουλ ο Αρσένης, μειώνοντας σε 12-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ασβοί θα μπουν πιο συγκεντρωμένοι στο ματς και με ένα σερί 21-0 θα πάρουν το προβάδισμα, χτίζοντας παράλληλα και μία διαφορά 19 πόντων για το 33-14. Οι Μ.Κ.Ο., έπειτα από 7:30 αγωνιστικά λεπτά θα σκοράρουμε με δίποντο του Κοτσικογιάννη και τρίποντο του Σωτηρόπουλου, μειώνοντας σε 33-19, ενώ το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με 2/2 βολές ο Αρσένης και τρίποντο ο Ζαφειράκης για το 38-19.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Σωτηρόπουλος με 4 συνεχόμενους πόντους από βολή και τρίποντο θα κάνει το 38-23, ο Καραγιώργος θα διαμορφώσει με δικό του δίποντο το 40-23, ενώ ο Σωτηρόπουλος με νέο τρίποντο και ο Βιδάλης με δίποντο θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 12 πόντους για το 40-28. Εκεί, οι Ασβοί με ένα 6-2 θα πάνε το ματς στο 46-30, ενώ ο ένα 0-6 των Μ.Κ.Ο., θα μειώσει τη διαφορά στους 10 για το 46-36. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Μακρυδάκης με τρίποντο για το 49-36.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ασβοί θα πάνε το ματς στους 18 πόντους για το 57-39, ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο θα μειώσει σε 57-42, ενώ ο Αρσένης και ο Ψαλιδόπουλος με 2 συνεχόμενα δίποντα θα διαμορφώσουν το 61-42. Εκεί, ο Δασκάλου με δίποντο θα κάνει το 61-44, ο Ψαλιδόπουλος με τρίποντο το 64-44 και ο Βιδάλης με σουτ μέσης απόστασης το 64-46. Στη συνέχεια, οι Ασβοί με ένα σερί 7-3 θα κάνουν το 71-49, ενώ το τελικό 71-51 θα γράψει ο Σωτηρόπουλος με δίποντο.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Αρσένης ο οποίος σημείωσε 23 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 26 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Γάκης και Ψαλιδόπουλος, ενώ από τους Μ.Κ.Ο. ξεχώρισαν οι Δασκάλου και Σωτηρόπουλος.