26.1%
76.9%
26.2%
18.9%

Οι Ασβοί έχοντας το προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού και αντέχοντας την πίεση των ReTirees κατάφεραν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους, καθώς, αν και δύσκολα, επικράτησαν με 53-59, με την διαφορά να φτάνει κάποια στιγμή μέχρι και στους είκοσι πόντους. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Κουτσουρής με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γόγωνας άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Γιαμαίος απάντησε με τρίποντο και φάουλ για το 4-2, 4-8 με 0-6 σερί οι Κουτσουρής και Ψαλιδόπουλος, 6-8 από τον Μαθιουδάκη, 6-14 οι Ασβοί με ένα τρίποντο του Κουτσουρή και ένα του Γόγωνα, 8-14 με δύο βολές του Σαρρή, 8-17 με ένα καλάθι του Ψαλιδόπουλου και μια βολή του Καραγιώργου και καλάθι με σουτ μέσης απόστασης από τον Κωστούλα για το τελικό 10-17 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Στέφος και Κωστούλας έβαλαν από ένα καλάθι για το 14-17, 14-27 με απάντηση με 0-10 σερί των Ψαλιδόπουλου, Κουτσουρή και Γάκη, 16-27 με δύο βολές του Σοφούλη, 16-36 με 0-9 σερί από τους Κουτσουρή και Γάκη και τρίποντο του Λουκόπουλου για το τελικό 19-36 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κουτσουρής έβαλε καλάθι για το 19-38, 21-38 με καλάθι απάντηση του Τσιρίδη, 21-39 με μια βολή του Γάκη, 24-39 ο Λουκόπουλος, 24-41 από τον Ψαλιδόπουλο, 28-41 με δύο βολές του Γιαμαίου και ένα καλάθι του Μαθιουδάκη, 28-44 με τρίποντο του Ψαλιδόπουλου και καλάθι και φάουλ από τον Κωστούλα για το τελικό 31-44 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Λουκόπουλος και Τσιρίδης μείωσαν σε 38-44 με ένα γρήγορο 7-0 σερί, ο Καραγιώργος έβαλε καλάθι για το 38-46, 40-46 με ένα δύσκολο σουτ από τον Στέφο, 40-49 με γκολ φάουλ του Γάκη, 47-49 με απάντηση με 7-0 σερί οι Σοφούλης, Τσιρίδης και Μαθιουδάκης, 47-55 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Μακρυδάκης, Ψαλιδόπουλος και Κουτσουρής 50-55 με νέο τρίποντο του Λουκόπουλου 50-57 με μια βολή του Μακρυδάκη και μια του Ψαλιδόπουλου, 53-57 από τον Τσιρίδη και δύο βολές από τον Κουτσουρή για το τελικό 53-59 του παιχνιδιού.

Για τους Ασβούς, πέρα από τον Κουτσουρή, πολύ μεγάλο ματς έκαναν και οι Καραγιώργος με 3 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και Ψαλιδόπουλος με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους ReTirees σε καλή βραδιά βρέθηκε ο Τσιρίδης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, με τον Λουκόπουλο να ακολουθεί σε απόδοση με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.