27.5%
55.6%
40.0%
18.8%

Έπειτα από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι οι Ασβοί κατάφεραν να επικρατήσουν των Undertakers, με σκορ 70-55. Στο παιχνίδι μπήκαν καλύτερα οι Undertakers, όπου τροφοδοτώντας τους ψηλούς τους κατάφεραν να βρουν αρκετές επιθετικές λύσεις και να έχουν το προβάδισμα στη πρώτη περίοδο με 5 πόντους. Από την άλλη οι Ασβοί, έπειτα από ένα μουδιασμένο πρώτο 15λεπτο κατάφεραν να βρουν ρυθμό και να αξιοποιήσουν το κύριο επιθετικό τους “όπλο”, το μακρινό σουτ, να πάρουν το προβάδισμα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και να κλειδώσουν την νίκη στη τέταρτη περίοδο με 3 συνεχόμενα τρίποντα του Αγγελογιαννόπουλου. Νίκη Νο14 για τους πρωτοπόρους Ασβούς οι οποίοι μοιάζουν να κλειδώνουν την πρώτη θέση ενόψει playoff. MVP του αγώνα ήταν ο Άρης Αγγελογιαννόπουλος με 26 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασσίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Στη πρώτη περίοδο, ο Κοντίνος θα ανοίξει λογαριασμό για τους Undertakers 0-2, το πρώτο καλάθι για τους Aσβούς θα έρθει από τον Καραγιώργο 2-2, δύο ακόμα καλάθια για τους Undertakers με τον Κοντίνο και τον Μπονάτσο 2-6, για να απαντήσουν οι Ασβοί με τρίποντο του Μακρυδάκη και δίποντο του Ψαλιδόπουλου 7-6, Βρεττός θα ευστοχήσει και αυτός σε δίποντο και 7-8, Καραγιώργος και Ψαλιδόπουλος 11-8, σερί 0-10 για τους “φιλοξενούμενους” 11-18, για να κλείσει η περίοδος με δίποντο του Μακρυδάκη 13-18.

Στη δεύτερη περίοδο, 3 βολές και δίποντο του Μαρκάκη για ένα μικρό σερί 5 πόντων των Undertakers 13-23, σερί αυτή τη φορά για τους Ασβούς 7 πόντων με δίποντα Καραγιώργου-Γάκη και τρίποντο Αγγελογιαννόπουλου 20-23, δύο εύστοχες βολές τους Stermasi το 20-25 και ένα ακόμα σερί για τους Ασβούς με τρίποντα Κουτσούρη-Μακρyδάκη και δίποντο Αγγελογιαννόπουλου 28-25.

Στην τρίτη περίοδο, το πρώτο καλάθι θα είναι για τους Ασβούς με δίποντο του Αγγελογιαννόπουλου 30-25, οι Undertakers θα απαντήσουμε με δίποντα του Βρεττού και του Μπονάτσου 30-29, τρίποντο Μακρυδάκη και δίποντο Αγγελογιαννόπουλου το 35-29, σερί 0-7 για τους Undertakers για το 35-36, τρίποντο Αγγελογιαννόπουλου το 38-36, δύο ακόμα δίποντα των Κοντίνου και Κάρμα για τους “μωβ” 38-40, ένα τρίποντο και ένα δίποντο του Αγγελογιαννόπουλου το 43-40, δίποντο του Stermasi 43-42, 4 ακόμα πόντοι για τους “μαύρους” με τα καλάθια των Τάλαρου και Μακρυδάκη 47-42, για να κλείσει η περίοδος με δύο εύστοχες βολές του Βρεττού 47-44.

Στη τέταρτη περίοδο, ένα δίποντο του Ψαλιδόπουλου και μία εύστοχη βολή του Κουτσουρή οι πρώτοι πόντοι για τους Ασβούς 50-44, εύστοχη βολή του Βρεττού και τρίποντο του Κρητικού για τους Undertakers 50-48, για να έρθει το σερί 13-0 για τους Ασβούς με τρία τρίποντα του Αγγελογιαννόπουλου και δίποντα του Καραγιώργου και του Μακρυδάκη 63-48, εύστοχο τρίποντο του Κάρμα το 63-51, δίποντο του Μακρυδάκη και τρίποντο του Καραγιώργου το 68-51, δίποντο του Κάρμα 68-53, δίποντο του Γάκη 70-53 και το τελευταίο καλάθι του παιχνιδιού από το Βρεττό 70-55.