14.3%
54.5%
56.8%
27.8%

Αστέρας Ευελπίδων vs Laser Derm 58-86. Καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Laser Derm είχαν  4 παίχτες με+17 πόντους και παίζοντας ωραίο μπάσκετ πήραν μια τεράστια νίκη .Ο Αστέρας μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο έμεινε κοντά στο σκορ και πλήρωσε τις πολλές απουσίες του.Mvp  του αγώνα ο Κιτσάκης με 25 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Καραχρήστος για τον Αστέρα Ευελπίδων 1-0.Ο Κιτσάκης με τρίποντο πέτυχε το 1-3 για τους Laser Derm. Ο Ανδριόπουλος ισοφάρισε 3-3 με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Νεαμονιτός Κώστας πέτυχε το 3-5 και ο Καραχρήστος με γκολ φάουλ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαγκώνης Θανάσης και έγραψαν το 8-5.Ο Νεαμονιτός Κώστας και ο Χαντζής με 1/2 βολές πέτυχαν το 8-7 και ο Μαγκώνης Θανάσης με βολές 1/2 το 9-7.Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 9-16 για τους Laser ,αρχικά ο Νεαμονιτός Κώστας με coast to coast, με ντραιβ ο Τζουμάνης και ο Χαντζής και με τρίποντο ο Κιτσάκης. Ο Αστέρας μείωσε 14-16 με 2/2 βολές και με τρίποντο του Κουρή. Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-20 με λει-απ ο Κιτσάκης και ο Νεαμονιτός Κώστας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γιαβάσης και ο Τζουμάνης και με λει-απ ο ο Κιτσάκης το σκορ έγινε 14-26 για τους Laser Derm. Ο Καραχρήστος με φόλοου και ο Κουρής το καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ,πέτυχαν το 18-26 για τον Αστέρα Ευελπίδων .Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Χαντζής το 18-28 και ο Κουρής μείωσε σε 20-28.Ο Γιαβάσης με 1/2 βολές το 20-29 και ο Ανδριόπουλος με Hook πέτυχε το 22-29.Ο Τζουμάνης σκόραρε το 22-31 με σουτ και ο Μαγκώνης Θανάσης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 24-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-10 για τους Laser Derm που ξέφυγαν στο σκορ με 24-41.Αρχικά ο Τζουμάνης με τρίποντο, ο Κιτσάκης με σουτ από το High post και με τρίποντο και ο Τζουμάνης με λει-απ στον αιφνιδιασμό.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ανδριόπουλος με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό μείωσε σε 28-41 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Τζουμάνης με ντραιβ, λει-απ ο Κιτσάκης και με τρίποντο ο Τζουμάνης ,σκόραραν το 28-48 για τους Laser derm. Ο Καραχρήστος με Hook έκανε το 30-48 και ο Χαντζής με καλάθι από το ζωγραφιστό το 30-50.Ο Μαγκώνης Θανάσης με τρίποντο το 33-50. Σερί 0-10 οι Laser και το σκορ έγινε 33-60,αρχικά κόψιμο Χαντζής με τρίποντο και ο Νεαμονιτός Κώστας με καλάθι από το ζωγραφιστό, τρίποντο και με 1/2 βολές. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαγκώνης Θανάσης και με ντραιβ ο Κουρής πέτυχαν το 37-60.Ο Νεαμονιτός Κώστας με 1/2 βολές και με λει-απ έκανε το 37-63.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-63 Με καλάθι που πέτυχε ο Φραγκίστας .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χαντζής με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο ο Κιτσάκης έγραψαν το 39-68 για τους Laser derm. Ο Αστέρας Ευελπίδων με σερί 8-0 μείωσε σε 47-68,αρχικά ο Κουρής με 2/2 βολές, ο Μαγκώνης Βασίλης με coast to coast ,καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μαγκώνης Θανάσης και με ντραιβ ο Τσαουρδάς. Αγρίεψαν οι laser και με σερί 0-15 το σκορ έγινε 47-83.Αρχικά ο Χαντζής με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με τρίποντο, ο Τζουμάνης με 2/2 βολές,ο Μπαρδάνης με σουτ,με ντραιβ ο Τζουμάνης και με σουτ ο Κος Νεαμονιτός Κωνσταντίνος. Ο Μαγκώνης Θανάσης με κάρφωμα και με καλάθι από το ζωγραφιστό έκανε το 51-83.Ο Κιτσάκης με τρίποντο το 51-86 και ο Μαγκώνης Θανάσης με τρίποντο ,ο Ανδριόπουλος με λει-απ και ι Μαγκώνης Θανάσης με κάρφωμα έγραψαν το τελικό 58-86.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο  Τζουμάνηςμε 18 πόντους,4 ριμπάουντ,7 ασίστ και 7 ριμπάουντ,ο Νεαμονιτός Κώστας με 17 πόντους,4 ριμπάουντ,6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Χαντζής με 19 πόντους,3 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καραχρήστος με 8 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κοψίματα και ο Μαγκώνης Θανάσης με 21 πόντους,11 ριμπάουντ ,1 ασίστ ,6 κλεψίματα 1 κόψιμο.

5Τσαουρδάς Ανδρέας20001250.0010.010120030
7Mindaugas Vaiciunas0000020.0010.022420012