24.2%
46.2%
32.1%
19.0%

Άφοβος Σεπολίων vs Partouzan 64-52.Ο Αφοβος κατάφερε να πάρει τη νικη απέναντι στην Partouzan με 64-52 σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι μέχρι τα μέσα του 3ου δεκαλέπτου.Mvp του αγώνα ο Γκότσης  με 9 πόντους, 17 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Ο Άφοβος ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς 8-0 ,ο Γκότσης από το ζωγραφιστό, τρίποντο ο Νούκε,2/2 βολές ο Τραϊφόρος(που είχε γενέθλια έκλεισε τα 36) και με 1/2 βολές ο Λαμπρινός. Οι Partouzan απάντησαν με δικό τους σερί 0-8 και ισοφάρισαν 8-8.Αρχικά ο Χατούνογλου με λει-απ, από το ζωγραφιστό ο Παυλόπουλος, με coast to coast ο Λεκός και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατούνογλου. Ο Καρνιαβούρας με λει-απ, ο Γκότσης με 2/2 βολές και ο Λοράνδος από το ζωγραφιστό έγραψαν το 14-8 .Ο Λεκός με σουτ το 14-10 και ο Λαμπρινός με τρίποντο το 17-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 17-12 με καλάθι από σουτ ο Παυλόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Partouzan με καλάθι του Χατούνογλου με ντραιβ μείωσαν σε 17-14.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λοράνδος το 19-14 για τον Άφοβο.Ο Λεκός με τρίποντο πέτυχε το 19-17 για να απαντήσει με τρίποντο ο Λαμπρινός το 22-17.Ο Λεκός με σουτ από το High post πέτυχε το 22-19 και ο Λοράνδος με λει-απ το 24-19.Ο Χατούνογλου σκόραρε από το low post και ο Τσαπλές με 2/2 βολές μείωσαν σε 24-23.Ο Καρνιαβούρας με τρίποντο και ο Τραϊφόρος με σουτ έγραψαν το 29-23.Ο Λεκός με 4 πόντους του μείωσε σε 29-27.Ο Νούκε με 1/2 βολές το 30-27 και στα τελευταία 0:30 ο Λεκός με 2 τρίποντα έγραψε το 30-33.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο και ο Καρνιαβούρας σκόραρε το 32 -33 για τον Άφοβο. Οι Partouzan με τον Λεκό να σκοράρει με σουτ πέτυχαν το 32 -35. Ο Καρνιαβούρας με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο το προβάδισμα για τον Άφοβο 37-35.Ο Τσαπλές με γκολ φάουλ έγραψε το 37-38 και με σερί 9-0 το σκορ έγινε 46-38,αρχικά ο Λαμπρινός με τρίποντο και με ντραιβ και Καρνιαβούρας με 4 πόντους στον αιφνιδιασμό.Ο Χατούνογλου με 2/2 βολές το 46-40 και το δεκάλεπτο τελείωσε 47-40 με 1/2 βολές ο Γκότσης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Partouzan μείωσαν 47-46 ,ο Ρηγανάκος με Hook ,καλάθι από το ζωγραφιστό ο Λεκός και με σουτ από το High post ο Χατούνογλου. Ο Γκότσης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 49 -46 για τον Άφοβο.Ο Ηλιόπουλος σκόραρε το 49-48 και ο Λοράνδος νε σουτ από το High post, ο Καρνιαβούρας και ο Λοράνδος με τρίποντο έγραψαν το 57 -48.Ο Λεκός με τρίποντο και με 1/3 βολές μείωσε 57-52.Το τελικό 64-52 πέτυχαν για τον Άφοβο ο Καρνιαβούρας με 1/2 βολές, από το ζωγραφιστό ο Νούκε και ξανά ο Νούκε με λει-απ (0:32) και ο Γκότσης με 2/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λαμπρινός με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 10 ασίστ και 4 κλεψίματα  και ο Καρνιαβούρας με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Λεκός με 27 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.