23.3%
45.5%
46.6%
28.6%

Γ.Α.Σ.Τ. vs Nothing But Net 62-71.Ο Διαστημικός Δημητρίου με 31 πόντους(29 μέχρι το 3ο)και με Buzzer τρίποντα στο 1ο και 2ο δεκάλεπτο, οδήγησε τους Nothing but net στην πρώτη τους νίκη. Το 3ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τούς Γ.Α.Σ.Τ. που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 41-57 και στις αρχές του 4ου 43-62(μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα).  Mvp του αγώνα ο Ράπτης  με 11 πόντους,13 ριμπάουντ, 3 ασίστ,6 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Καμαριωτάκη να είναι εύστοχος στις βολές 2/2 και έκανε το 2-0.Ο Δημητρίου με ντραιβ, λει-απ και coast to coast πέτυχε το 2-6 για τους Nothing but net. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καμαριωτάκης το 4-6.Ο Ζαχαρόπουλος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 4-8 και ξανά ο Καμαριωτάκης σκόραρε από το ζωγραφιστό το 6-8.Απάντησε ο Δημητρίου το 6-10 και ο Μουζουράκης με σουτ από την γωνιά το 8-10.Με ντραιβ ο Ράπτης πέτυχε το 8-12 και ο Μίλσης με τρίποντο μείωσε σε 11-12.Ο Ζαχαρόπουλος με σουτ από το High post πέτυχε το 11-14.Ο Αναστασίνης με τρίποντο και με ντραιβ και ο Χαλδαίος με τρίποντο έδωσαν το προβάδισμα στους Γ.Α.Σ.Τ 19-14.Οι Net με 2 τρίποντα έκλεισαν το δεκάλεπτο τελείωσε με μπροστά στο σκορ με 19-20,αρχικά ο Καραμανής και ο Δημητρίου με το εύστοχο Buzzer τρίποντο.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ζαχαρόπουλος με Hook, ο Δημητρίου με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με ντραιβ σκόραραν το 19-26 για τους Nothing But Net. Οι Γ.Α.Σ.Τ έτρεξαν σερί 11-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 30-26 ,αρχικά ο Βουλάς σκόραρε με ντραιβ, ο Μουζουράκης με τρίποντο και 1/2 βολές, ο Καμαριωτάκης με 2/2 βολές και ο Μουζουράκης με νέο τρίποντο. Ο Βαγιάνος με ντραιβ μείωσε 30-28 και ο Αναστασίνης με σουτ το 32-28.Οι Net έτρεξαν σερί 0-9 και έκλεισαν το δεκάλεπτο τελείωσε με μπροστά στο σκορ με 32-37,αρχικά ο Δημητρίου με σουτ από την γωνιά, ο Ζαχαρόπουλος με σουτ ,με λει-απ ο Δημητρίου και με νέο Buzzer τρίποντο.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ζαχαρόπουλος πέτυχε το 32-39 για τους Nothing But Net με σουτ από το High post. Ο Καμαριωτάκης με τρίποντο μείωσε σε 35-39 για τους Γ.Α.Σ.Τ. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραμανής το 35-41 και ξανά ο Καμαριωτάκης σκόραρε με σουτ το 37-41.Ο Καραμανής με Hook και ο Δημητρίου με 1/2 βολές πέτυχαν το 37-44.Ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές το 38-44 και ο Δημητρίου από την ασίστ του Καραμανή στον αιφνιδιασμό το πέτυχε το 38-46.Ο Βουλάς με 1/2 βολές το 39-46 και ο Δημητρίου με σουτ από την γωνιά και με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 39-50.Ο Μίλσηςμε λει-απ πέτυχε το 41-50 και ο Καραμανής με τρίποντο,ο Ράπτης απο το ζωγραφιστό και ο ασταμάτητος Δημητρίου (29ος πόντος) έγραψαν το 41-57.Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-57 με 2/2 βολές ο Μουζουράκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ράπτης σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Καραμανής με 1/2 βολές και ο Ζαχαρόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 43-62 για τους Nothing But Net. Ο Αδαμαντίδης με τρίποντο, ο Διαμαντόπουλος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μουζουράκης με σουτ σκόραραν για τους Γ.Α.Σ.Τ και μείωσαν σε 50-62.Ο Ζαχαρόπουλος από το ζωγραφιστό έκανε το 50-64 και ο Αδαμαντίδης με 2/3 βολές πέτυχε το 52-64.Ο Ράπτης με γκολ φάουλ και ο Ζαχαρόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 52-69.Με σερί 8-0 μείωσαν οι Γ.Α.Σ.Τ σε 60-69 ,ο Αναστασίνης, Αδαμαντίδης και Καμαριωτάκης με σουτ και με λει-απ ο Μουζουράκης.Ο Δημητρίου με 2/2 βολές πέτυχε το 60-71 και το τελικό σκορ 62-71 έγραψε ο Μουζουράκης με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο εξωγήινος Δημητρίου με 31 πόντους, ριμπάουντ, ασίστ και κλεψίματα,ο Ζαχαρόπουλος με 14 πόντους,14 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καραμανής με 13 πόντους ,7 ριμπάουντ ,11 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μουζουράκης με 17 πόντους,4 ριμπάουντ,7 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Αναστασίνης με 9 πόντους,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καμαριωτάκης με 15 πόντους,και 9 ριμπάουντ.

Υ.Γ. Η Χθεσινή νίκη των Nothing But Net ήταν αφιερωμένη στον Κοτσίφη Βαγγέλη για τα νέα μέλη τις οικογένειάς του και ευχόμαστε ολόψυχα καλότυχα με υγεία και καλά ξενύχτια!!