6.7%
54.5%
26.6%
26.7%

Σε ένα ματς που το τελικό αποτέλεσμα είναι καθρέφτης όλης της αναμέτρησης οι Pick ‘n’ Troll επικράτησαν των Θαλασσόλυκων με 42-52 πετυχάινοντας μια σημαντική νίκη λίγο πριν τα playoffs. Το ματς αμφίρροπο μόλις για ένα δεκάλεπτο αφού από εκεί κι έπειτα οι ‘PNT’ έφτιαξαν διαφορές 8-12 πόντων που διαχειρίστηκα ως το τέλος με τα ξεσπάσματα των Θαλασσόλυκων να μην είναι αρκετά για να τους ξαναβάλουν στο παιχνίδι και να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω.

Έναρξη της αναμέτρησης και ο Τσοπανάκης Γιώργος θα κάνει το 0-3 με τρίποντο για τους Pick ‘n’ Troll για να απαντήσει ο Βασιλακόπουλος για το 2-3 των Θλασσόλυκων. Ο Γεώργαρος τότε έκανε το 2-5, ο Βασιλακόπουλος απάντησε για το 3-5, Τσοπανάκης Νίκος το 3-7 και τότε οι Τουρλούκης, Βασιλακόπουλος και Αρχέλαος έκαναν το 9-7. Κάτσας και Χουλιαράς σκόραραν για το 9-12, ο Βασιλακόπουλος μείωσε στο 11-12 και το 1ο δεκάλεπτο τελείωσε στο 11-15 με το δεύτερο τρίποντο του Κάτσα.

Στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου ο Τουρλούκης μείωσε στο 13-15 αλλά τότε οι Γαβριήλ, Γεώργαρος, Ραφιάς, Αγγελόπουλος και Χουλιαράς σκόραραν, διανύοντας έτσι ένα σερί 0-10 κάνοντας το 13-25. Το σερί διεκόπη από τον Πρέκα που σημείωσε με γκολ-φάουλ το 16-25, ο Χουλιαράς απάντησε για το 16-27, ο Τουρλούκης με τρίποντο το 19-27 και τότε οι Ραφιάς και Κάτσας γράψανε το 19-33 με το ημίχρονο να τελειώνει στο 23-33 μετά από δύο όμορφα καλάθια του Αρχέλαου.

Με την εκκίνηση της επανάληψης οι Θαλασσόλυκοι με τους Τουρλούκη, Βασιλακόπουλο και Πρέκα να σκοράρουν μείωσαν σε 28-33, αλλά γκολ-φάουλ του Τσοπανάκη Γιώργου θα κάνει το 28-36. Ο Τουρλούκης με τρομερό καλάθι θα κάνειτ ο 30-36 και καλάθια από Τσοπανάκη Γιώργο και Αγγελόπουλο θα επαναφέρουν τη διαφορά στους 10 για το 30-40. Οι Αγγελόπουλος και Τσοπανάκης Γιώργος θα αυξήσουν κι άλλο τη διαφορά στο 30-44 και 3ο δεκάλεπτο θα τελειώσει μετά από καλάθι του Τουρλούκη στο 32-44.

Ο Ραφιάς με βολή θα κάνει το 32-45 στην αρχή της 4ης περιόδου ενώ δύο καλάθια του Βασιλακόπουλου θα μειώσουν για τους Θαλασσόλυκους στο 36-45 αλλά η διαφορά θα πάει πάλι πάνω από τους 10 με τους Κάτσα και Ραφιά να σκοράρουν για το 36-49. Οι Θαλασσόλυκοι τότε διένυσαν ένα σερί 6-0 με τους Τουρλούκη, Βασιλακόπουλο και Αρχέλαο να σκοράρουν για το 42-49 και τον Γαβριήλ με τρίποντο να κάνει το τελικό 42-52.

MVP της αναμέτρησης ο Σταμάτης Κάτσας με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα ενώ από τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισε ο Βασίλης Βασιλακόπουλος με 15 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 ασσίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.