15.0%
66.7%
46.3%
29.4%

Καλλιθεα Pimps vs Αστερας Ευελπιδων 40-71.Με άγριες διαθέσεις ξεκίνησε τις υποχρεώσεις τους ο Αστέρας Ευελπίδων,ο  MVP  Μαγκώνης Θανάσης είχε 29 πόντους (2/3 βολές,6/10 δίποντα,5/7 τρίποντα),11 ριμπάουντ(8-3),3 ασίστ,4 κλεψίματα και 3 κοψίματα.Οι Καλλιθεα Pimps με αρκετά λάθη(20) και με πολύ χαμηλά ποσοστά ευστοχίας γνώρισε μια βαριά ήττα.
Ο Αστέρας Ευελπίδων ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς 0-14 με τον Μαγκώνη Θανάση να πετυχαίνει 8 πόντους ,άλλους 2 πόντους ο αδερφός του ο Βασίλης, ο Φραγκίστας σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Λάκουρας με λει-απ. Το ρόδι για την Καλλιθέα έσπασε αρχικά ο Αναγνωστόπουλος με hook και ο Βασιλειάδης με τρίποντο μείωσε σε 5-14.Με τον Αστέρα να ολοκληρώνει το δεκάλεπτο με νέο σερί 0-8 με 2/2 βολές ο Τσαουρδάς,με σουτ ο Σκλήρης,από το ζωγραφιστό ο Μαγκώνης Βασίλης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαγκώνης Θανάσης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βασιλειάδης με 1/2 βολές έκανε το 6-22 για τους Pimps.Ο Mindaugas με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 6-24 Για τον Αστέρα. Ο Βασιλειάδης με γκολ φάουλ το 9-24 για να απαντήσει με τρίποντο ο Μαγκώνης Θανάσης 9-27.Ο Καζαφέρης με ντραιβ και ο Ψυχογιός με 4 πόντους μείωσαν σε 15-27.Ο Λάκουρας με γκολ φάουλ και με λει-απ έγραψε το 15-32.Ο Ζάκας με σουτ το 17-32 και ο Λαμπρόπουλος με 1/2 βολές, ο Μαγκώνης Θανάσης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Λάκουρας με λει-απ πέτυχαν το 17-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-37 με τρίποντο ο Ζάκας.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μαγκώνης Θανάσης με 2 κολλητά τρίποντα έκανε το 20-43 για τον Αστέρα. Απάντησε ο Βασιλειάδης με 5 πόντους και οι Pimps μείωσαν 25-43.Ο Λάκουρας σκόραρε το 25-45 και ο ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζουρνατσίδης το 27-45.Με σουτ από την γωνιά ο Κουρής και με τρίποντο ο Μαγκώνης Θανάσης το σκορ έγινε 27-50.Ο Ζουρνατσίδης μείωσε 31-50 και ο Ασταμάτητος Μαγκώνης Θανάσης με τρίποντο και ο Λαμπρόπουλος με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 31-55.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-55 με τον Ψυχογιό να σκοράρει ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Καναρίδης με τρίποντο.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λαμπρόπουλος με σουτ πέτυχε το 36-57 για τον Αστέρα. Ο Ζάκας με 2/2 βολές το 38-57 για τους Pimps. Ξανά ο Λαμπρόπουλος με σουτ πέτυχε το 38-59 και ο Βασιλειάδης πέτυχε το τελευταίο καλάθι για την Καλλιθέα 40-59.Το ματς ολοκληρώθηκε 40-71 με 4 πόντους ο Χαρμπαλής και ο Μαγκώνης Βασίλης ,με λει-απ ο Σκλήρης και με coast to coast ο Μαγκώνης Θανάσης.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λάκουρας με 11 πόντους,4 ριμπάουντ ,2 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Λαμπρόπουλος με 7 πόντους ,8 ριμπάουντ,6 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βασιλειάδης με 14 πόντους 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Ζουρνατσίδης με 6 πόντους και 11 ριμπάουντ(5-6).

5Τσαουρδάς Ανδρέας222100.0000010.0314500010
7Mindaugas Vaiciunas20001425.00000110001-1