12.5%
66.7%
54.1%
38.5%

Καλλιθέα Pimps – Κένταυροι 57-76. Οι Κένταυροι από την αρχή του παιχνιδιού έδειξαν τις προθέσεις τους πήραν το προβάδισμα και ανέβασαν την διαφορά στο + 29(42-71)στο 4ο δεκάλεπτο. Με την Καλλιθέα να είναι ανταγωνιστική και να  αντέχει για 15 λεπτά (25-30).MVP του αγώνα ο Κάκαρης με 29 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καριώτης με 2 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 6 κοψίματα.
Οι Κένταυροι ξεκίνησαν εντυπωσιακά 0-9,ο Καντιώτης με γκολ φάουλ και με 2 τρίποντα ο Κάκαρης. Ο Κοιλάκος με 2/2 βολές το 2-9 για την Καλλιθέα. Ο Αδάμακης με τρίποντο το 2-12 και ο Κοιλάκος με λει-απ το 4-12. Ο Καντιώτης με ντραιβ το 4-14 και ο Γκίκας με ντραιβ το 6-14. Ξανά ο Καντιώτης το 6-16 και ο Κοιλάκος από το ζωγραφιστό το 8-16. Ο Μανώληκας με σουτ και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καριώτης το 8-20.Με σερί 8-0 μείωσε η Καλλιθέα 16-20. Αρχικά ο Κοιλάκος με τρίποντο, ο Ζουρνατσίδης με γκολ φάουλ και ο Ζάκας Σταύρος με 2/2 βολές. Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-22 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κορδαλής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κοιλάκος με καλάθι από το ζωγραφιστό στον αιφνιδιασμό το 18-22 για την Καλλιθέα. Οι Κένταυροι το 18-24 με τον Ρέντα να σκοράρει μετά από επιθετικό ριμπάουντ. Ο Κοιλάκος με 2/2 βολές το 20-24 και ο Κανάκης με σουτ από την γωνιά και ο Αδαμάκης με σουτ πέτυχαν το 20-28.Ο Ψυχογυιός με σουτ από την γωνιά το 22-28 και ο Καντιώτης με ντραιβ το 22-30. Ο Γκίκας με 1/1 βολή τεχνικής ποινής, και ο Ψυχογυιός με 2/2 βολές το 25-30.Με σερί 0-15 ξέφυγαν στο σκορ με 25-45 οι Κένταυροι. Με 4 τρίποντα αρχικά ο Κάκαρης ,ο Ρέντας, ο Μανώληκας και ο Κάκαρης, ο Κάκαρης με ντραιβ και με 1/2 βολές. Ο Ζάκας Σταύρος με 1/2 βολές το 26-45 και ο Ρέντας με 1/2 βολές το 26-46.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-46 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ζουρνατσίδης.
Τρίτο δεκάλεπτο οι Κένταυροι το 28-48 με ντραιβ ο Κάκαρης. Ο Κοιλάκος και ο Ζάκας Σταύρος το 32-48 για την Καλλιθέα. Ο Κάκαρης ασταμάτητος με γκολ φάουλ το 32-51 και ο Κοιλάκος απάντησε με 4 πόντους του το 36-51.Με νέο σερί 0-11 καθάρισαν το ματς οι Κένταυροι 36-62,αρχικά ο Κορδαλής με σουτ από το High post ,ο Κάκαρης με τρίποντο, ο Μανώληκας με Hook ,ο Κάκαρης με καλάθι στον αιφνιδιασμό και ο Αδαμάκης με 2/2 βολές. Ο Ζάκας Νίκος με σουτ από την γωνιά και με 1/2 βολές το 40-62 .Το δεκάλεπτο τελείωσε με 40 -67 ο Καντιώτης με ντραιβ και με τρίποντο ο Δρόσης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γκίκας από το ζωγραφιστό το 42-67 για την Καλλιθέα. Οι Κένταυροι στο +29(μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα)42-71 με 4 πόντους του Κάκαρη.Η Καλλιθέα με σερί 15-0 μάζεψε την διαφορά 57-71,αρχικά ο Ψυχογυιός με τρίποντο, ο Κοιλάκος με καλάθι από το ζωγραφιστό, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γκίκας, με σουτ από την γωνιά ο Ζάκας Νίκος, ο Ζουρνατσίδης από το ζωγραφιστό, ο Κοιλάκος με 2/2 βολές και ο Ζάκας Νίκος με λει-απ. Το τελικό 57-76 πέτυχε ο Δρόσης με τρίποντο και ο Αδαμάκης με λει-απ.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Καντιώτης με 11 πόντους ,4 ριμπάουντ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Αδαμάκης με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κοιλάκος με 24 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γκίκας με 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα .