20.0%
66.7%
27.1%
5.6%

Κατσαπλιαϊκός vs MyRema S.W. 33 -42. Ο Κατσαπλιαϊκός με τρομερή άμυνα πήρε την 7 σερί νίκη του, έφτασαν την διαφορά στο +18 39-21 στο 3ο δεκάλεπτο ,με τους My Rema State μετά από 11 σερί νίκες να γνωρίζουν την ήττα και να μένουν μακριά από τους 57 πόντους Μ.Ο. Mvp του αγώνα ο Κορακοβούνης με 10 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με 4-0 ο Κατσαπλιαϊακός, 2 ασίστ ο Ραγκούσης και 4 πόντους ο Παυλίδης. Ο Κυριάκου με 1/2 βολές το 4-1 για τους My Rema State. Ο Βανδώρος με τρίποντο το 7-1 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριάκου το 7-3.Ο Γκουτζελούδης και ο Κωσταντινίδης με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κορακοβούνης και έγραψαν το 13-3.Ο Μπακάλης με σουτ μείωσε 13-5 και το δεκάλεπτο τελείωσε 18-5 με 1/2 βολές ο Παυλίδης και με 4 πόντους ο Κορακοβούνης,με ντραιβ και με σουτ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πεδακάκης με σουτ πέτυχε το 18-9 για τους My Rema State. Ο Κορακοβούνης με γκολ φάουλ και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο έγραψαν το 24-7 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Κυριάκου με σουτ και με 1/2 βολές πέτυχε το 24-10 και ο Ραγκούσης έγραψε το 26-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-8 για τους My Rema 26-18,αρχικά ο Κυριάκου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ,ο Πεδακάκης με 2/2 βολές και με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριάκου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βανδώρος με 2/2 βολές έγραψε το 28-18 για το Κατσαπλιαϊκό.Ο Πέτρου με τρίποντο μείωσε 28-21 για τους My Rema State. Με σερί 11-0 Το σκορ έγινε 39-21,αρχικά ο Παυλίδης με 1/2 βολές, ο Βανδώρος με σουτ,ο Καραμπίνος με σουτ και με τρίποντο και ο Παυλίδης με τρίποντο. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 39-23 με Hook ο Σπυρόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κορακοβούνης με 1/2 βολές έκανε το 40-23 για τον Κατσαπλιαϊακό. Ο Κυριάκου με σουτ και ο Ίσσαρης με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 40-27 για τους My Rema State. Ο Κωσταντινίδης με σουτ από την γωνιά το 42-27 και το ματς τελείωσε 42-33 με σουτ ο Πεδακάκης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σπυρόπουλος και ο Ίσσαρης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κωσταντινίδης με 4 πόντους, 4 ριμπάουντ,2 ασίστ και  3 κλεψίματα .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κυριάκου με 12 πόντους, 17 ριμπάουντ(7-10),1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Πεδακάκης με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.