24.0%
36.4%
26.1%
23.5%

Carnavaliers και Κένταυροι έδωσαν μια τεράστια μάχη η οποία κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα με τους πρώτους να είναι πιο ψύχραιμοι και να παίρνουν ένα ροζ φύλλο έκπληξη τελικά με σκορ 52-50. MVP του αγώνα ήταν ο Χρήστος Παυλίδης με 9 πόντους, 15 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι καμία από τις δύο ομάδες δεν θα πέσει εύκολα, με τις μάχες μέσα και έξω από την ρακέτα να είναι δυνατές από νωρίς. Ο Ευαγγελινός έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Μυλωνάς έγραψε τρίποντο για το 3-2, 3-5 ο Μιχαλόπουλος, 5-5 ο Πασχαλίδης, 5-7 ο Μιχαλόπουλος ξανά, 8-7 ο Κομμάτας, 8-10 οι Αδαμάκης και Καραγιαννίδης, 11-10 ο Μυλωνάς, 11-12 ο Καραγιαννίδης, 13-12 ο Μυλωνάς ξανά και τρίποντο του Αδαμάκη για το τελικό 13-15 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η μάχη συνεχίστηκε, με τους Κένταυρους να μπαίνουν λίγο πιο δυνατά και να παίρνουν διαφορά 9 πόντων, όμως οι Carnavaliers γρήγορα βρήκαν λύσεις και μπήκαν ξανά στο κυνήγι της νίκης. Αδαμάκης, Δρόσης και Μιχαλόπουλος έγραψαν το 13-22, 19-22 οι Ερτέκογλου, Πασχαλίδης και Καλόγηρος, 19-25 ο Αδαμάκης, 23-25 ο Μυλωνάς και 23-27 ο Αδαμάκης και πάλι για να κλείσουμε ημίχρονο με τους Κένταυρους στο +4.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήρθε η αντεπίθεση των Carnavaliers, οι οποίοι κυρίως χάρη στον Παυλίδη κέρδισαν σημαντικές κατοχές και πήραν το πάνω χέρι στο σκορ. Ο Μιχαλόπουλος έγραψε το 23-29, 30-29 με ένα 7-0 οι Παυλίδης, Τσουκαρέλας και Πασχαλίδης, 30-33 οι Κορδαλής και Αδαμάκης 36-33 με ένα 6-0 δια χειρός Παυλίδη, 36-35 ο Κανάκης, 38-35 ο Τσουκαρέλας, 38-37 ο Ευαγγελινός και 41-37 ο Μυλωνάς, σκορ με το οποίο κλείσαμε δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Carnavaliers συνέχισαν να έχουν ένα μικρό προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια, το οποίο απειλήθηκε από τους Κένταυρους, οι οποίοι έφτασαν και ένα τσακ από την ανατροπή όμως το τελευταίο σουτ δεν κατέληξε στο διχτάκι. Ο Τσουκαρέλας έβαλε καλάθι για το 43-37, 43-40 ο Αδαμάκης, 47-40 οι Μυλωνάς και Πασχαλίδης, 47-43 ο Μπαντούνας, 49-43 ο Καλόγηρος και 49-46 ο. Μιχαλόπουλος. Καλάθι και πάλι ο Μυλωνάς για το 51-46, δύο βολές του Μιχαλοπούλου για το 51-48 με 1:43 και κλέψιμο από τους Κένταυρους στην επόμενη φάση με τον Αδαμάκη να σκοράρει μπροστά για το 51-50 με 1:17 να μένει. Άστοχη επίθεση για τους Carnavaliers στη συνέχεια με 1 λεπτο για λήξη, αιφνιδιασμός για Κένταυρους μετά το ριμπάουντ όμως το lay up δεν βρήκε στόχο. Στη συνέχεια οι Carnavaliers με 27 να μένουν αστόχησαν σε τρίποντο, όμως ο Πασχαλίδης μάζεψε επιθετικό ριμπάουντ. Άλλη μια άστοχη προσπάθεια μετα από αυτό με 14 να μένουν και γρήγορη επίθεση οι Κένταυροι, αλλά ούτε αυτή βρήκε στόχο. Με 5 να μένουν οι Κένταυροι είχαν μόλις δύο ομαδικά, επομένως έπρεπε να κάνουν τρία γρήγορα φάουλ για να στείλουν σε βολές τον αντίπαλο, όπως και έγινε. Ο Τσουκαρέλας με 1″ έβαλε 1/2 βολές και έγραψε το 52-50, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό, αφού οι Κένταυροι αστόχησαν στο τρίποντο που επιχείρησαν στην τελευταία επίθεση του αγώνα.

Για τους Carnavaliers, πέρα από τον Παυλίδη, τεράστια συγκομιδή στη νίκη είχε και ο Μυλωνάς, ενώ επίσης καλοί ήταν οι Πασχαλίδης και Τσουκαρέλας. Για τους Κένταυρους ξεχώρισαν οι Μιχαλόπουλος και Αδαμάκης.