30.4%
71.4%
17.9%
13.8%

Εύκολο βράδυ είχαν οι Μπάσχετοι απέναντι στους Σουβλέηκερς αφού επικράτησαν με 55-27 και έφτασαν τις 7 νίκες σε 14 ματς. Οι βάσεις για τη νίκη των Μπάσχετων μπήκαν από το πρώτο δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ να λήγει 17-1 υπέρ τους και παρά το γεγονός ότι οι Σουβλέηκερς μείωσαν στο ημίχρονο σε 23-17 δε μπόρεσαν εν τέλει να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από το παιχνίδι.

Το ματς όπως είπαμε ξεκίνησε τρομερά για τους Μπάσχετους και με τους Καραγιώργη, Χατζηθάνο και Σίνη να σκοράρουν προηγήθηκαν με 14-0 ενώ η βολή του Βάσση έκανε το 14-1 για τους Σουβλέηκερς. Το τρίποντο του Μαντόγιαννη στη συνέχεια έγραψε και το 17-1 του πρώτου δεκαλέπτου.

Με το ξεκίνημα της 2ης περιόδου ο Σταματίου έκανε το 17-3, ο Χατζηθάνος απάντησε για το 19-3 και τότε ένα σερί των Σουβλέηκερς 0-7 από τους Βάσση, Σταματίου και Στίβεν θα μειώσει το σκορ σε 19-10. Ο Καραγιώργης έκανε το 21-10, ο Στίβεν το 21-12, ο Σομπόνης το 23-12 και το ημίχρονο έληξε στο 23-17 με τρίποντο και 2/2 βολές από Βάσση και Στίβεν αντίστοιχα.

Με 2/2 βολές του Μαντόγιαννη ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο για το 25-17 ενώ Στίβεν και Βάσσης θα μειώσουν με σερί 0-6 στο καλάθι για το 25-23. Εκεί οι Μπάσχετοι όμως έδειξαν ότι θέλουν πολύ το ματς και με σερί 9-0 από Χατζηαγάπογλου, Καραγιώργη και Χατζηθάνο έκαναν το 34-23 που ήταν και το σκορ του τρίτου δεκαλέπτου.

Το 4ο δεκάλεπτο είχε πιο πολύ διαδικαστικό χαρακτήρα με τον Καραγιώργη αρχικά α πετυχαίνει τρίποντο για το 37-23, η βολή του Βάσση μείωσε σε 37-24, Σομπόνης και Μαντόγιαννης κάνανε το 42-24, ο Βάσσης με τρίποντο μείωσε σε 42-27 αλλά αυτό ήταν και το τελευταίο καλάθι των Σουβλέηκερς στο ματς αφού μέχρι το τέλος αυτού οι Μπάσχετοι διένυσαν ένα σερί 13-0 με τους Καραγιώργη, Χατζηθάνο και Σομπόνη να είναι οι κύριοι εκφραστές αυτού και να γράφουν το τελικό 55-27.

MVP της αναμέτρησης ο Κώστας Χατζηθάνος με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα ενώ από πλευράς Σουβλέηκερς ξεχώρισε ο  Furness Steven με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.