15.4%
66.7%
22.0%
29.4%

Μεγάλη νίκη με τρομερή ανατροπή έκαναν οι Μπίρι Μπίρι, οι οποίοι αν και βρέθηκαν να χάνουν με 11 στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου κατάφεραν να κάνουν το comeback και να φύγουν με το ροζ φύλλο κόντρα στη Νίκαια με σκορ 50-45. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Τσιμικλής με 2 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τζανετάκης άνοιξε το σκορ για τους Μπίρι Μπίρι, ο Γαζεπίδης ισοφάρισε σε 2-2, 4-2 ο Κοσμάς, 4-6 ο Μαργέλλος, 8-6 με ένα 4-0 οι Τζανετάκης και Σπυράκος και 8-11 με ένα 0-5 των Γαζεπίδη και Βλάση Σιμιντζή για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Βλάσης Σιμιντζής έβαλε ακόμη δύο πόντους για το 8-13, οι Μπίρι Μπίρι απάντησαν με 4-0 των Πετάκου και Τζανετάκη για το 12-13, 12-19 οι Μαργέλλος και Οικονομάκος σκοράροντας από ένα τρίποντο, 14-19 ο Κοσμάς, 14-22 με νέο τρίποντο του Μαργέλλου, 19-22 με 5 σερί πόντους του Πετάκου, 19-24 ο Τζιρίτης με δύο βολές, 20-24 ο Τσιμικλής και 20-29 με με 0-5 σερί του Μαργέλλου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τζανετάκης μείωσε σε 22-29 για τους Μπίρι Μπίρι, οι Σιμιντζής και Μαργέλλος απάντησαν βάζοντας από ένα καλάθι για το 22-33, 25-33 ο Πετάκος, 25-35 ο Μαργέλλος και τρίποντο από τον Μανιάτη για το τελικό 28-35 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πετάκος μείωσε σε 30-35, ο Οικονομάκος έγραψε τρίποντο για το 30-38, 32-38 ο Πετάκος, 32-40 με δύο βολές ο Τζιρίτης, 44-40 με ένα τρομερό 12-0 για το προβάδισμα οι Πετάκος, Κοσμάς, Σπυράκος και Τσιμικλής, 44-42 ο Μαργέλλος, 45-42 ο Σπυράκος, 45-44 ξανά από τον Μαργέλλο, 48-44 οι Σπυράκος και Τζανετάκης, 48-45 με μια βόλτα βολή Γαζεπίδης και δύο βολές του Μανιάτη για το τελικό 50-45 του παιχνιδιού.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον Τσιμικλή, σε μεγάλη βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Πετάκος, Τζανετάκης και Σπυράκος. Για τη Νίκαια ξεχώρισαν οι Μαργέλλος, Βλάσης Σιμιντζής και Γαζεπίδης.