38.9%
75.0%
36.5%
25.0%

Οι Vintage Hoopers κέρδισαν με 54-62 τους Μπάσχετους για να ανέβουν στο 8-1 στον όμιλο πετυχαίνοντας την 7η σερί νίκη τους. Οι Vintage Hoopers ξέφυγαν μετά το 16ο λεπτό, παρά τον τρομερό οίστρο του Καραγιώργη, και έφτασαν ως και το +21 στο ματς, με μια πεντάδα παικτών σε πολύ καλή κατάσταση με προεξάρχοντα τον Μέη που τελείωσε με double double το παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε από Μέη και Μανδρανή στο 0-4, για να απαντήσουν με τρίποντα Καραγιώργης και Κάνδηλας για το 6-4. Ο Κυριακίδης ισοφάρισε, ο Κάνδηλας έβαλε μπροστά ξανά την ομάδα του, με τον Μανδρανή και τον Μασοκώστα να απαντούν για το 8-12. Ο Καραγιώργης έγραψε τρίποντο, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μανδρανή στο 11-14.

Στη 2η περίοδο ο Μέης έφερε με βολές το ματς στο 11-16, για να σκοράρει ο Καραγιώργης. Ο Γεράνιος με τον Καραγιώργη έγραψαν το 15-18, με τον δεύτερο να μειώνει σε 17-19 λίγο μετά. Μανδρανής και Κουμπής έφεραν το ματς στο 17-24, με τον Καραγιώργη (11 συνεχόμενοι πόντοι) και τον Παγκάκη να απαντούν για το 21-24. Ο Μασοκώστας έγραψε τρίποντο με το ημίχρονο να κλείνει από Γεράνιο και Κυριακίδη στο 21-31.

Στην επανάληψη ο Κυριακίδης μπήκε με δύο τρίποντα και ο Μέης ολοκλήρωσε ένα 0-14 για την ομάδα του που έφερε το ματς στο 21-38. Ο Καραγιώργης το διέκοψε, με τον Κυριακίδη και τον Γεράνιο να γράφουν το 23-41. Ο Καραγιώργης απάντησε για το 26-41, με τον Γεράνιο να σκοράρει πριν το τρίποντο του Καραγιώργη, 29-43. Με Κυριακίδη και Γεράνιο οι Vintage Hoopers έφτασαν στο 29-50 και τη μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα, για να κλείσει το δεκάλεπτο από τον Ντεμίρη και τον Σίνη στο 34-50.

Στην 4η περίοδο ο Μέης έγραψε το 34-52, με τον Καραγιώργη να απαντά με τρίποντο και τον Κάνδηλα να τον μιμείται λίγο μετά για το 40-54. Ο Μέης με τον Γεράνιο σκόραραν για το 40-58, για να έρθουν Χατζηαγάπογλου και Καραγιώργης για το 45-58. Δύο βολές του Μέη έφεραν το ματς στου 15, με τον Ντεμίρη και τον Παγκάκη να σκοράρουν για το 51-60 στα τελευταία 40 δευτερόλεπτα, για να κλείσει το ματς από Μέη και Κάνδηλα στο 54-62.

Για τους νικητές ο Μέης είχε 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κυριακίδης 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μασοκώστας 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 9 ασίστ, ο Γεράνιος 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και ο Μανδρανής 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους Μπάσχετους ο Καραγιώργης είχε 28 πόντους, 2 κλεψίματα με 10/15 εντός παιδιάς, ο Κάνδηλας 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Παγκάκης 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.