21.1%
61.1%
42.1%
44.0%

Αν και οι Μπίρι- Μπίρι είχαν αρκετά καλύτερο από τους Abla b.c. , οι τελευταίοι απέδειξαν ότι δεν παίζουν μπάσκετ οι αριθμοί. Μπήκαν πολύ δυνατά στο γήπεδο και δεν άφησαν σε καμία στιγμή του αγώνα κάποιον να τους αμφισβητήσει. Με πλουραλισμό στην επίθεση και 2 παίχτες τους να έχουν από 23 πόντους κατάφεραν να επικρατήσουν για 16 πόντους.

Το ματς άρχισε με τον Κοσμά να ανοίγει το σκορ για τους Μπίρι- Μπίρι. Με 2 πόντους από τον Μακρή και τον Σωτηρόπουλο απάντησαν οι Abla για το 2-4. Ισοφάρισε ο Μαρκόπουλος , για να πετύχουν από ένα καλάθι οι Κοσμάς και Σωτηρόπουλος για το 6 όλα. Με 2 τρίποντα από τον Μπελεχάκη και τον Ορνεράκη έτρεξαν ένα γ΄ρηγορο 6-0 οι Abla, για να απαντήσει επίσης με τρίποντο ο Χαραλαμπόπουλος. Ξανά σερί 6-0 για τους Abla με ένα τρίποντο του Μπελεχάκη. Με δίποντο μείωσε ο Τζανετάκης. Ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές και ο Σωτηρόπουλος με δίποντο έκαναν το 11-22. Πάλι ο Τζανετάκης με δικό του προσωπικό δίποντο προσπάθησε να μειώσει. Μια βολή του Μητσόπουλου και ένα δίποντο του Μακρή έκαναν το 13-25. Ο Μακόπουλος πέτυχε το 20 δίποντο του στο ματς για να κλείσουν την περίοδο με οι Abla με 2/2 βολές δια χειρός Μακρή.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον  Χαραλαμπόπουλο να σκοράρει για 3. Με 4 προσωπικούς πόντους απάντησε ο Μακρής. Ο Μανιάτης σημείωσε 2/2 βολές. Σερι 10-0 έτρεξαν οι Abla, με 4 πόντους από τον Μητσόπουλο και από ένα τρίποντο του Κυρίτσου και του Ορνεράκη. Με 4 πόντους απάντησε ο Μαρκόπουλος για το 24-41. Μια βολή και ένα τρίποντο από τον Μπελεχάκη και ένα δίποντο του Μανιάτη για το 26-45. Η περίοδος έληξε με μια βολή του Μανιάτη και ένα δίποντο του Μαρκόπουλου.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με 2 δίποντα από τους Abla με τον Μακρή και τον Μητσόπουλο. Μείωσε ο Βλάχος από μέση απόσταση για να απαντήσει ο συνήθης ύποπτος Μακρής με δίποντο για το 31-52. Τρίποντο από τον Βλάχο, αλλά ο Μακρής συνέχισε το κρεσέντο του με νέο δίποντο. Ο Μαρκόπουλος ξανά έκανε το 36-54. Ένα σερι 7-0 έτρεξαν οι Abla με τον Μακρή να πετυχαίνει 4 πόντους και τον Μητσόπουλο άλλους 3 με ένα δίποντο και 1/2 βολές. Μείωσε ο Τζανετάκης στο 38-61 με τον Μητσοπουλο να απαντάει με δίποντο. Ο Τσιμικλής έκανε το 40-63. Την περίοδο έκλεισε ο Μπελέχάκης με 2ποντο και ο Μητσόπουλος με τον ίδιο τρόπο.

Τελευταία περίοδος του αγώνα και οι Μπίρι Μπίρι έκαναν την ύστατη προσπάθεια τους για ανατροπή. Ο Μαρκόπουλος πέτυχε το πρώτο του δίποντο στην τελευταία περίοδο για να απαντήσει ο Μητσόπουλος για το 42-69. Σε εκείνο το σημείο ο Μαρκόπουλος πήρε φωτιά. Με 8 δικούς του πόντους έκανε το 50-69. Με τρίποντο του Ορνεράκη και 2ποντο του Κυρίτσου μείωσαν οι Abla. Άλλο ένα σερι των Μπίρι Μπίρι 11-0 τους έδωσε δικαίωμα να ελπίζουν στην ανατροπή. Με τρίποντο ο Χαραλαμπόπουλος, και με 2 δίποντα ο Μαρκόπουλος μείωσαν στο 61-74. Ένα σερι 4-0 όμως των Abla τους έκοψε κάθε ελπίδα στο όνειρο. Ο Μητσόπουλος με μια στις 2 βολές και ένα δίποντο και ο Μακρής με 1/2 βολες και αυτοςέκαναν το 61-78. Ο Τζανετάκης μείωσε σε 63-78 και ο Μητσόπουλος έκλεισε το ματς με 1/2 βολές.

Οι Abla b.c. δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους Μπίρι Μπίρι. Το τελικό 63-79 συνοψίζει την γενική εικόνα του αγώνα. Για τους νικητές ο Μακρής με 23 πόντους και 9 ριμπάουντ ήταν ο mvp ενώ από κοντά ήταν και ο Μητσόπουλος με 23 πόντους 6 ριμπάουντ και 4 ασιστ. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Μαρκόπουλος πραγματοποίησε τρομερό ματς με 26 πόντους και 12 ριμπάουντ καθώς επίσης και ο Μανιάτης με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ και 11 ασσιστ.