27.3%
56.5%
35.0%
16.7%

Οι Μπίρι Μπίρι έκαναν ένα τρομερό πρώτο δεκάλεπτο, όμως στην συνέχεια η απόδοση τους έπεσε κατά πολύ, με αποτέλεσμα οι Tomahawks να φύγουν νικητές από το ματς με το τελικό σκορ να γράφει 47-53. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Ανδριαδάκης με 5 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Μπίρι Μπίρι τα έβαζαν από παντού, έπαιζαν καλά τα ατού του των Tomahawks στην άμυνα και κατάφεραν να πάρουν μια τεράστια διαφορά. Μικράκης και Τζανετάκης έγραψαν το 5-0, ο Μέξας μείωσε σε 5-2 και 8-2 με το δεύτερο τρίποντο του Μικράκη στο ματς. Καλάθι ξανά από τον Μέξα για το 8-4, 12-4 από τους Τσιμικλή και Κοσμά και 12-5 με μια βολή του Κάρλος. Μικράκης, Κοσμάς και Σπυράκος έβαλαν άλλους 8 πόντους για τους Μπίρι Μπίρι για να πάει το σκορ στο 20-5, ο Κάρλος μείωσε σε 20-6 και ο Καλάκος με ένα απίστευτο σουτ στο μπαζερ έγραψε το τελικό 23-6 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Tomahawks ανέβασαν στροφές, άλλαξαν την άμυνα τους σε man to man, κάτι το οποίο τους βγήκε και μείωσαν αρκετή από τη διαφορά. Ο Κουμάντος μείωσε σε 23-8, Καλακος και Τσιμικλής έβαλαν από μια βολή για το 25-8 και 25-20 με ένα 0-12 των Θειακούλη, Γώγολο, Κουμπαράκη και Κουμάντο. Σπυράκος και Καλάκος έβαλαν από ένα καλάθι για το 29-20, 29-22 από τον Θειακούλη, απάντηση του Τσιμικλή για το 31-22 και 31-24 από τον Μέξα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Tomahawks συνέχισαν να έχουν καλή αμυντική απόδοση, μπροστά έβρισκαν λύσεις και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μειώσουν κι άλλο την διαφορά. Έξι πόντοι του Μέξα για το 31-30, Μικράκης και Καλάκος για το 35-30, 35-32 από τον Μέξα, 36-32 από μια βολή του Σπυρακου και 36-34 από τον Ανδριαδακη, σκορ με το οποίο έκλεισε το δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Μπίρι Μπίρι προσπαθουσαν με νύχια και με δόντια να κρατήσουν το προβάδισμα, όμως οι Tomahawks εμοιαζαν να έχουν βρει το κλειδί του αντιπάλου τους και πήραν τη νίκη με ένα καλό σερί στο τέλος. Ο Σπυράκος έγραψε το 38-34, Θειακούλης και Κάρλος απάντησαν με 0-5 για το 38-39, 41-39 από τον Μικράκη και 41-45 από τους Γώγολο και Κουμάντο. Μικράκης και Τσιμικλής έβαλαν ξανά μπροστά τους Μπίρι Μπίριε 46-45, οι Tomahawks απάντησαν με 0-5 από Ανδριαδάκη, Γώγολο και Μέξα για το 46-50, 47-50 από τον Μικράκη και 47-51 από τον Μέξα. Λάθος στη συνέχεια από τους Μπίρι Μπίρι και γρήγορο φάουλ στον Κουμάντο, ο οποίος έγραψε και τις δύο του βολές για το 47-53 με 23″ να μένουν. Το σκορ αυτό ήταν και το τελικό του αγώνα, αφού και στην επόμενη επίθεση τους οι Μπίρι Μπίρι έκαναν λάθος και με 17″ να μένουν οι Tomahawks δεν έκαναν επίθεση.

Για τους Tomahawks, πέρα από τον Ανδριαδάκη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μέξας και Γώγολος. Για τους Μπίρι Μπίρι ξεχώρισε με διαφορά ο Μικράκης.