17.4%
54.5%
36.2%
20.0%

Στις νίκες επέστρεψαν οι Perama Tigers αφού επικράτησαν της Νίκαιας και διατηρήθηκαν στα ψηλά επίπεδα του Α ομίλου της Rookie. Ισορροπημένο το 1ο δεκάλεπτο με τους νικητές να παίρνουν διψήφιο προβάδισμα στο ημίχρονο με 15-26. Αυτή τη διαφορά τη διαχειρίστηκαν και μέχρι το τέλος και παρά τη πίεση και τη προσπάθεια της Νίκαιας για ανατροπή, αυτή δεν ήρθε, με τους Perama να φεύγουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό του Περιστερίου με το τελικό σκορ να γράφει 35-46.

Το ματς θα ξεκινήσει με το γκολ φάουλ του Γκίνη να κάνει το 0-3 για τους Perama Tigers και τον Σιμιντζή να απαντάει κάνοντας το 2-3 για τη Νίκαια. Μαγουλάς και Δρούγκας κάνανε το 2-8, ο Σιμιντζής μείωσε σε 4-8, και τότε ο Γκίνης με 4 πόντους έγραψε το 4-12. Καλάθια των Σιμιντζή, Χατζίκο και Καστριώτη  διαμόρφωσαν το 10-12 της 1ης περιόδου.

Με το καλάθι του Μοχάμετ να κάνει το 10-14 ξεκίνησε το 2ο δεκάλεπτο, με το τρίποντο του Ανδρεανίδη να απαντάει για το 13-14. Γκίνης, Μοχάμετ και Δρούγκας και Καστανιώτης σκόραραν τότε για το 13-22 με τον Σιμιντζή να διακόπτει το σερί για το 15-22. Δρούγκας και Γκόινης διαμόρφωσαν το 15-26 του 1ου ημιχρόνου.

Με τα καλάθια των Γιάννου και Χατζίκου ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο για το 17-28 με τον Μαγουλά να σκοράρει για το 17-30 και τους Οικονομάκο και Χατζίκο να μειώνουν εκ νέου σε 22-30. Ο Γκίνης σκόραρε για το 22-32, ο Ανδρεανίδης με τρίποντο έκανε το 25-32, ο Χατζίκος το 22-30, ο Γκίνης ξανά το 22-32 και το τρίποντο του Ανδρεανίδη έφερε κι άλλο κοντά τη Νίκαια με 25-32. Μαγουλάς και Μοχάμετ σημείωσαν τότε το 25-37 με το μπάζερ τρίποντο του Σιμιντζή να διαμορφώνει το 28-37 του 3ου δεκαλέπτου.

Ξεκίνημα στη 4η περίοδο, με το τρίποντο του Καστανιώτη να κάνει το 28-40 και τον Ανδρεανίδη να μειώνει σε 31-40. Ο Μαγουλάς απάντησε για το 31-42 και ο Σιμινζτής με τη σειρά του έκανε το 35-42 με 4 σερί πόντους με τα καλάθια των Δρούγκα και Γκίνη να διαμορφώνουν το τελικό 35-46.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μοχάμετ Χαν Γιάννης ο οποίος σημείωσε 7 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 13 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι και Δρούγκας Βασίλης, ενώ από τους Νίκαια ξεχώρισαν οι Χατζίκος Βασίλης και Ανδρεανίδης Χάρης.