18.2%
50.0%
44.2%
12.5%

Την δεύτερή τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια έκανα οι Carnavaliers, οι οποίοι επικράτησαν και της Νίκαιας στο ξεκίνημα του Summer League με το τελικό 53-41. Οι δύο ομάδες βρέθηκαν αρκετά κοντά στο σκορ σε αρκετά σημεία του παιχνιδιού, όμως οι Carnavaliers με καθαρό μυαλό σε άμυνα και επίθεση δεν επέτρεψαν την Νίκαια να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. MVP της αναμέτρησης ο Σάκης Καλογερόπουλος με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Τσουκαρέλλα να ανοίγει το σκορ για Carnavaliers και τον Καρρά να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 2-2. Οι Carnavaliers με τον Καλόγηρο και τον Καραΐσκο θα πάρουν το προβάδισμα με 6-2, ενώ ο Σιμιντζής Β. θα μειώσει σε 6-4. Στη συνέχεια, οι Carnavaliers με ένα σερί 6-0 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για το 12-4, ενώ ο Σιμιντζής Κ. θα ευστοχήσει σε τρίποντο για να κάνει το 12-7. Για τους Carnavaliers, ο Καλογεράς με 1 βολή και ο Καραΐσκος με δίποντο θα κάνουν το 15-7, για να μειώσει ο Σιμιντζής Β. με βολή για το 15-8. Προς το τέλος του 1ου δεκαλέπτου, ο Κομμάτας με 1/2 βολές θα κάνει το 16-8 για να απαντήσουν οι Κοτσοβόλης και Σιμιντζής Β. με 2 δίποντα για να λήξει το 1ο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 16-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίχτες της Νίκαιας με δίποντο του Καρρά και 1/2 βολές του Σιμιντζή Β. θα μειώσουν στον πόντο για το 16-15, όμως οι Carnavaliers με ένα σερί 6-0 θα κάνουν το 22-15. Ο Σιμιντζής Β. με τρίποντο θα κάνει το 22-18 και οι Κομμάτας και Καλόγηρος με 2 δίποντα θα διαμορφώσουν το 26-18. Η απάντηση από τη Νίκαια θα είναι άμεση με τρίποντο από τον Σιμιντζή Β. και δίποντο του Κοτσοβόλη για να μειώσουν στους 3 πόντους με το σκορ να είναι στο 26-23. Στην συνέχεια, οι Carnavaliers με 2 δίποντα των Πασχαλίδη και Καλόγηρο θα κάνουν το 30-23, με τον Σακόπουλο να ευστοχεί σε τρομερό σουτ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου για το 30-25.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Carnavaliers θα τρέξουν ένα σερί 12-2, βάζοντας δύσκολα στους παίχτες της Νίκαιας με το σκορ να είναι στο 42-27. Ο Κοτσόβολης με δίποντο θα κάνει το 42-29 και ο Καραΐσκος με τρίποντο θα διαμορφώσει το 45-29. Στη συνέχεια, ο Σιμιντζής Β. με εύστοχο δίποντο θα κάνει το 45-31, ενώ ο Καραΐσκος με νέο δίποντο θα κάνει το 47-31. Το 3ο δεκάλεπτο θα λήξει με 5 σερί πόντους του Σιμιντζή Β. για το 47-36.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Carnavaliers με 2 δίποντα από τους Σακελλαρίδη Ν. και Καραΐσκο θα κάνουν το 51-36 για να απαντήσουν οι παίχτες της Νίκαιας με τον Κοτσόβολη και τον Καρρά με 1/2 βολές και 1 εύστοχο δίποντο αντίστοιχα για το 51-39. Το παιχνίδι θα τελειώσει με δίποντο του Καλόγηρου και δίποντο του Σιμιντζή Β. για το τελικό 53-41.

MVP της αναμέτρησης, ο Σάκης Καλογηράς που βοήθησε τους Carnavaliers να φτάσουν στην 2η σερί τους νίκη με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ! Μεγάλη και η συνεισφορά των Καραΐσκο, Πασχαλίδη και Τσουκαρέλλα. Από την Νίκαια ξεχώρισε η προσπάθεια του Κυριάκου Σιμιντζή με 3 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.