29.4%
57.1%
34.5%
29.2%

Νίκαια – Coffeewaukee Bugs 65-67.Μετά από ένα τρομερό παιχνίδι, επέστρεψαν από  το -15 οι Coffeewaukee Bugs και κατάφεραν στο φινάλε του παιχνιδιού να κλέψουν το ματς με το νικητήριο καλάθι του Βελαέτη. Mvp του αγώνα ο Πετρέλλης με 11 πόντους,10 ριμπάουντ,6 ασίστ και 5 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Φωτόπουλος 0-3 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Σιμιντζής Βλάσης με τρίποντο ισοφάρισε 3-3 για την Νίκαια. Ο Χαραλαμπόπουλος από το High post πέτυχε το 3-5 και ο Σιμιντζής Βλάσης με 2/2 βολές και ο Αθανασιάδης με σουτ το 7-5. Ο Αντωνίου και ο Χαραλαμπόπουλος σκόραραν το 7-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-9 με τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης,με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χατζηαντωνίου, με 1/2 βολές ο Σιμιντζής Βλάσης και με σουτ ο Αθανασιάδης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αθανασιάδης με σουτ και ο Χατζηαντωνίου με 1/2 βολές πέτυχαν το 18-9 για την Νίκαια. Με 4 πόντους του ο Ιωαννίδης μείωσε 18-13 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Χατζηαντωνίου με 2/2 βολές και ο Αθανασιάδης με σουτ από το High post έγραψαν το 22-13 και ο Χαραλαμπόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 22-15. Ο Χατζηαντωνίου με τρίποντο το 25-15 και ο Σαραντόπουλος με τρίποντο μείωσε σε 25-18. Ο Σιμιντζής Βλάσης από το ζωγραφιστό το 27-18 και ο Σαραντόπουλος με λει-απ το 27-20. Ο Σιμιντζής Βλάσης και ο Χατζηαντωνίου πέτυχαν το 31-20 και ο Πετρέλλης με 2/2 βολές το 31-22. Ο Μάλλης σκόραρε με ντραιβ το 33-22 και ο Σαραντόπουλος με τρίποντο το 33-25 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-25 με τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καρράς και ο Αθανασιάδης πέτυχαν το 40-25 για την Νίκαια. Με σερί 0-8 μείωσαν οι Coffeewaukee Bugs σε 40-33. Αρχικά με τρίποντο ο Βελαέτης και ο Ιωαννίδης και μετά από ντραιβ ο Βελαέτης. Ο Μάλλης με σουτ το 42-33 και ο Ιωαννίδης με σουτ το 42-35. Ο Αθανασιάδης με 2/2 βολές το 44-35 και ο Αντζουλάτος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντκαι με 1/2 βολές ο Λιώνης το 44-38. Ο Καρράς με σουτ από την γωνιά το 46-38 και ο Πετρέλλης με λει-απ και ο Λιώνης από το ζωγραφιστό το 46-42. Ο Αθανασιάδης με 1/2 βολές και ο Χατζηαντωνίου με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με 1/1 βολή τεχνικής ποινής,πέτυχαν το 50-42. Το δεκάλεπτο τελείωσε 50-44 με 2/2 βολές ο Πετρέλλης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πετρέλλης με τρίποντο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λιώνης και οι Coffeewaukee Bugs μείωσαν 50-49. Ο Αθανασιάδης με τρίποντο και νε σουτ το 55-49 για την Νίκαια. Ο Ιωαννίδης πέτυχε το 55-51 και ο Σιμιντζής Βλάσης το 57-51. Ο Σαραντόπουλος με σουτ το 57-53 και ο Αθανασιάδης με 1/2 βολές το 58-53. Ο Πετρέλλης με 1/2 βολές το 58-54 και ο Σιμιντζής Βλάσης με ντραιβ το 60-54. Με σερί 0-11 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Bugs με 60-65(1:58),αρχικά μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λιώνης, ο Πετρέλλης με τρίποντο, ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ, ο Λιώνης σκόραρε ξανά μετά από επιθετικό ριμπάουκαι ο Χαραλαμπόπουλος με 2/2 βολές. Η Νίκαια (0:23) πριν το φινάλε ισοφάρισε 65-65,αρχικά ο Αθανασιάδης με γκολ φάουλ και ο Καρράς με 2/2 βολές. Ο Βελαέτης πέτυχε το νικητήριο καλάθι (0:07) πριν το φινάλε και ο Σιμιντζής Βλάσης έκανε το λάθος και οι Coffeewaukee Bugs πήραν την νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ιωαννίδης με 13 πόντους,3 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Σαραντόπουλος με 10 πόντους ,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σιμιντζής Βλάσης με 20 πόντους,3 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Αθανασιάδης με 22 πόντους,3 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Καρράς με 6 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 ασίστ.