10.0%
84.6%
51.2%
18.9%

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι οι Glory Day κέρδισαν με 74-57 τους Ξεφτιλάϊζερς . Οι Glory Day ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γιάννης Σεϊμάνης με 14 π. και 4 ριμπάουντ. Επίσης ξεχώρισαν οι Τσανάκας  ( 18 π. , 13 ρ.) και Βαλτινός (10 π. , 9 ρ.) .
Από την πρώτη κιόλας περίοδο οι Glory Day επέβαλλαν τον ρυθμό τους και με κορυφαίο τον Τσανάκα τελείωσαν την περίοδο με σκόρ 27-11, από τους Ξεφτιλάϊζερς ξεχώρισε ο Δημήτρης Δεδόυσης ( 22 π. , 12 ρ. ). Σ

Δεν άλλαξε η εικόνα του παιχνιδιού στην δεύτερη περίοδο  , ο Σεϊμάνης πήρε την σκυτάλη από τον Τσανάκα για τους Glory Day και ο Τσίτσος ( 17 π. 10 ρ. ) με τον Τυπάλδο Γ. (8 π. , 4 ρ. , 3 ασ. ) προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά για τους ξεφτιλάϊζερς. Το 1ο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 40-30 υπέρ των Glory Day.

Στην 3η περίοδο οι Glory Day ήταν ισοπεδωτικοί , σκορ περιόδου 23-7. Από την 3η κιόλας περίοδο κλείδωσαν το παιχνίδι , το 63-37 δεν άφηνε πολλά περιθώρια για την έκβαση του αγώνα. Οι Glory Day παρέμειναν σοβαροί στο υπόλοιπο παιχνίδι και δε χάλαρωσαν παρά μόνο στα τελευταία λεπτά. Από την άλλη οι Ξεφτιλάϊζερς προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι με τον Δεδούση να προσπαθεί μεχρι τέλους αλλά δεν τα κατάφεραν και με σκόρ περιόδου 11-20 υπέρ των Ξεφτιλάϊζερς ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκόρ 74-57.