25.0%
65.7%
36.4%
20.0%

Σε ένα συναρπαστικό ματς η Glory road νίκησαν στην παράταση 74-70 τους Σουβλέηκερς.Οι Glory road έφτασαν την διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο στους +17 (9-26),επέστρεψαν και πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Σουβλέηκερς 61-62 και ο Σεϊμένης Γιάννης έστειλε το ματς στην παράταση με 1/2 βολές .Στην παράταση χαμογέλασαν οι Glory και πανηγύρισαν την νίκη.Ο τρομερός,Σεϊμένης Γιάννης MVP του αγώνα με 41 πόντους,11 ριμπάουντ,4 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι ο Βάσσης, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ,για το 2-0.Με τρίποντο ο Χαμντάν Σάμι έκανε το 2-3 για τους Glory Road.Με λει-απ έκανε το 4-3 για τους Σουβλέηκερς.Με σερί 0-17 και με μπροστάρη τον τρομερό Σεϊμένης Γιάννης έγινε το 4-20 με τον Σεϊμένης Γιάννης να πετυχαίνει 9 πόντους ,ο Σαχτούρης 4 πόντους,ο Βαλτινός 2 πόντους και ο Σεϊμένης Βασίλης 2 πόντους.Ο Μοσχίδης με λει-απ αξιοποίησε την ασίστ του Σταματίου και έκανε το 6-20.Το δεκάλεπτο έκλεισε ο Σεϊμένης Γιάννης με 2/2 βολές 6-22.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μοσχίδης έκανε με 1/2 βολές το 7-22.Από το High post σκόραρε ο Σεϊμένης Βασίλης με σουτ για το 7-24 .Ο Βάσσης με Hook έκανε το 9 -24 για τους Σουβλέηκερς.Με λει-απ σκόραρε ο Σεϊμένης Γιάννης το 9-26 για τους Glory road. Ο Furness με 1/2 βολές και με Hook ο Μοσχίδης έγραψαν το 12-26.Ο Σεϊμένης Γιάννης την ασίστ και το καλάθι ο Βαλτινός για το 12-28.Ο Μαυρομάτης με Hook και Μοσχίδης με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό έκαναν το 17-28.Ο Σεϊμένης Γιάννης με 4 πόντους από λει-απ έκανε το 17-32.Με τρίποντο ο Σταματίου έκανε το 20-32.Ξανά ο Σεϊμένης Γιάννης με λει-απ έκανε το 20-34.Ο Μαυρομάτης με 2/2 βολές πέτυχε το 22-34.Ο Σεϊμένης Γιάννης με 1/2 βολές για το 22-35.Ο Μαυρομάτης το καλάθι και ο Βάσσης με 2/2 βολές μείωσαν σε 26-35.Ο Καλλιτσάντσης με 2/4 έκανε το 26-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-37 με καλάθι ο Μοσχίδης και με 1/2 βολές ο Βάσσης.

Τρίτο δεκάλεπτο ο Βάσσης με 4 πόντους και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Furness το καλάθι μείωσαν σε 35-37 για τους Σουβλέηκερς.Ο Ματθαίου με 1/2 βολές και ο Σαχτούρης με σουτ από την γωνία έκαναν το 35-40 για τους Glory road .Ο Βάσσης με τρίποντο μείωσε 38-40 .Ο Ματθαίος με λει-απ και ο Σεϊμένης Γιάννης με 1/2 βολές για το 38-43.Με τρίποντο αυτή την φορά από τον Σταματίου έγινε το 41-43.Ο Σεϊμένης Γιάννης με 1/2 βολές το 41-44 για να μειώσει με σουτ από την γωνία ο Βάσσης 43-44.Ξανά ο Σεϊμένης Γιάννης με 1/2 βολές έκανε το 43-45 για τους Glory .Η ισοφάριση ήρθε από τον Βάσση με σουτ 45-45.Με τρίποντο και με 1/2 βολές ο καταπληκτικός Σεϊμένης Γιάννης έκανε το 45-49.Ο Μαυρομάτης με Hook έκανε το 47-49 και το δεκάλεπτο τελείωσε 47-52 με τρίποντο ο Σεϊμένης Γιάννης .

Τελευταία περίοδος και ο Καλλιτσάντσης αρχικά έκλεψε την μπάλα και ύστερα με λει-απ έκανε το 47-54 για τους Glory road .Ο Βάσσης και ο Μοσχίδης με σουτ και με τρίποντο ο Βάσσης έφεραν το ματς στα ίσα 54-54.Ο Σεϊμένης Γιάννης με 1/2 βολές έκανε το 54-55 ,για να δώσει το προβάδισμα 56-55 στους Σουβλέηκερς ο Βάσσης με Hook.Ο Σεϊμένης Γιάννης και ο Καλλιτσάντσης με 2/2 βολές πέτυχαν το 56-59.Ο Μοσχίδης με 1/2 βολές έκανε το 57-59.Έκλεψε την μπάλα ο Σεϊμένης Γιάννης και με το λει-απ έκανε το 57-61(2:05). Ο Μοσχίδης πάλι με 1/2 βολές (1:43)και ο Βάσσης με λει-απ το 60-61(1:14). Ο  Σεϊμένης Γιάννης αστόχησε σε λει-απ (0:18).Με σουτ από την γωνία και πάλι ο Βάσσης για τους Σουβλέηκερς το 62-61(0:06,4). Στην τελευταία επίθεση ο Σεϊμένης Γιάννης κέρδισε φάουλ και με 1/2 βολές έστειλε το ματς στην παράταση 62-62.

Η παράταση άρχισε με καλάθι ο Furness για τους Σουβλέηκερς 64-62.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Σαχτούρης ισοφάρισε 64-64.Ο Μοσχίδης με 2/2 βολές έκανε το 66-64.Τότε ο MVP του αγώνα μίλησε και με 6 πόντους του έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 66-70(1:40 ).Ο Μοσχίδης με 2/2 βολές(1:31) και ο Βάσσης με σουτ έφεραν το ματς στα ίσα 70-70(0:28).Ο Σεϊμένης Γιάννης(0:24,4)1/2 βολές 70-71.Το κλέψιμο <νίκης> ο Καλλιτσάντσης και ο Σαχτούρης με 1/2 βολές το 70-72(0:12) με τον Σεϊμένη Βασίλη  να παίρνει το  επιθετικό ριμπάουντ και ο Καλλιτσάντσης με 2/2 βολές έγραψαν το τελικό 70-74 .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλλιτσάντσης με 10 πόντους,3 ριμπάουντ,2 ασίστ και 6 κλεψίματα και ο Σαχτούρης με 9 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Βάσσης με 31 πόντους,11 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, ο Μοσχίδης με 18 πόντους ,5 ριμπάουντ, 3 ασίστ , 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Σταματίου με 6 πόντους,17 ριμπάουντ(14-3),1 ασίστ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.