16.7%
44.4%
28.6%
11.5%

Σε ένα πολύ κλειστό ματς με σφιχτές άμυνες τα Σφυριά επικράτησαν των Halia Mavericks με 39-33 και ανέβηκαν στο 4-3. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Μαμάκος με 10 πόντους, 13 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Halia Mavericks έκαναν καλό ξεκίνημα, με τους Τούντα και Αγγελιδέλη να βάζουν από ένα καλάθι για το 0-4. Στη συνέχεια όμως η απάντηση ήρθε άμεσα από τα Σφυριά, με τους Τσίτο και Μαμάκο να ισοφαρίζουν. Το 4-6 το έγραψε ο Στεφανίτσης, για να έρθει ένα νέο σερί με 7-0 από τους Μαμάκο, Σβεστονώφ και Νταλάκα για το 11-6, 11-10 οι Στεφανίτσης και Κυριαζόπουλος και 13-10 από τον Μπόσκο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τα Σφυριά στο προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπόσκος με τρίποντο έγραψε το 16-10, 16-16 οι Κυριαζόπουλος, Αγγελιδέλης και Στεφανίτσης, 20-16 οι Κασσελάκης και Τσίτος και 20-20 με 4 σερί πόντους του Στεφανίτση για να κλείσουμε ημίχρονο με τις δύο ομάδες ισόπαλες.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπόσκος έγραψε το 22-20, 22-23 ο Αγγελιδέλης με τρίποντο, 24-23 ο Τσίτος, 24-24 ο Στεφανίτσης, 26-24 ο Μαμάκος, 26-27 με τρίποντο του Αγγελωνίτη, 29-27 ο Σβεστονώφ και 29-28 με μια βολή του Κυριαζόπουλου για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο ο Νταλάκας έβαλε καλάθι για το 31-28, 31-31 με τρίποντο ο Αγγελωνίτης, 36-31 οι Μαμάκος και Σβεστονώφ, 36-33 ο Κυριαζόπουλος και μια βολή του Μαμάκου και δύο του Τσίτου για το τελικό 39-33 του παιχνιδιού.

Για τα Σφυριά, πέρα από τον Μαμάκο, σημαντική συνεισφορά για τη νίκη είχαν επίσης οι Μπόσκος, Σβεστονώφ και Τσίτος. Για τους Halia Mavericks ξεχώρισαν οι Στεφανίτσης, Αγγελιδέλης, Αγγελωνίτης και Κυριαζόπουλος.