6.9%
72.7%
39.1%
10.7%

Οι Anonymous στην πρεμιέρα τους έσπασαν την κατάρα που είχα κόντρα στους Τουβλέικερς, κερδίζοντας τους με 61-50. MVP του αγώνα ήταν ο Στάθης Βλάχος με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν μαγκωμένες λόγω του άγχους της πρεμιέρας, με αποτέλεσμα να μην βρίσκουν γρήγορα καλό ρυθμό. Ο Καρμοίρης άνοιξε λογαριασμό στο ματς, για να ακολουθήσει ένα 6-0 από Βλάχο, Αδάμη και Δρόσο για το 6-2. Ρίκος, Καρμοίρης και Αγκούριδάκης απάντησαν με 0-5 για να πάρει προβάδισμα ξανά η ομάδα των Τουβλέικερς με 6-7, 8-7 από τον Δάσκαλο και 8-11 από τους Ρίκο, Γιαννουλάκη και Φρούσιο. Το τελικό 10-11 της περιόδου το έγραψε ο Βλάχος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός συνέχισε να είναι πιο χαμηλά από τα στάνταρ των δύο ομάδων, με τους Anonymous παρόλα αυτά να δείχνουν πως πατάνε ελαφρώς καλύτερα και να παίρνουν κεφάλι στο σκορ του ημιχρόνου. Καλάθι του Βλάχου για το 12-11, 12-16 με τον Καρμοίρη να σκοράρει 5 πόντους και απάντηση με 7-0 από τους Αδάμη και Σακελαρόπουλο για το 19-16. Ο Αγκούριδάκης έγραψε το 19-18, για να ακολουθήσει μια βολή του Παπαδήμα και ένα καλάθι του Κουρέτση για το τελικό 22-18 του ημιχρόνου.

Τρίτο δεκάλεπτο, περίοδος φωτιά για τους Anonymous που πάτησαν γκαζι και ξέχασαν να το αφήσουν. Μαρίνος και Καρμοίρης μείωσαν σε 22-21, για να έρθει ένα 13-0 από τους Βλάχο, Αδάμη και Μαλαθούνη για το 35-21. Καλάθι του Ρίκου για το 35-23, απάντηση από τον Σακελαρόπουλο και 37-27 από τους Γιαννουλάκη και Καρμοίρη. Τρίποντο του Σακελαρόπουλου αυτήν τη φορά για το 40-27, για να γράψουν άλλο ένα 0-4 οι Τουβλέικερς με τους Φρούσιο και Καρμοίρη για το τελικό 40-31 του δεκαλέπτου.

Στην τέταρτη περίοδο, ενώ το ματς έδειξε να έχει ξεφύγει, οι Τουβλέικερς προσπάθησαν για ένα τρομερό comeback, όμως οι Anonymous έμειναν ψυχραιμοι και έφυγαν με το ροζ φύλλο. Πουλάκος, Παπαδήμας και Αδάμης έγραψαν το 47-31, 47-33 από τον Γιαννουλάκη και 49-33 από τον Αδάμη. Τρίποντο του Μαρίνου για το 49-36, για να έρθει ένα καλάθι και μια βολή από τον Φρούσιο για το 52-36. Γκολ φάουλ ο Λειβαδάς για το 52-39, 54-39 από τον Σακελαρόπουλο, για να έρθει ένα 0-9 από τους Λειβαδά, Γιαννουλάκη, Καρμοίρη και Ρίκο για το 54-48. Μια βολή ο Αδάμης για το 55-48,για να μειώσει ο Καρμοίρης σε 55-50 με 1.37 να μένει. Στη συνέχεια όμως οι Anonymous είχαν πιο σωστές επιλογές, εκμεταλλευτηκαν τα λάθη και με 6/6 βολές του Βλάχου σημείωσαν το τελικό 61-50 του αγώνα.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Βλάχο, τρομερή απόδοση έπιασε και ο Αδάμης. Για τους Τουβλέικερς την διαφορά έκανε ο Καρμοίρης.