46.4%
72.2%
34.1%
21.4%

Τουβλεικερς vs B.C. Abla 84-61.Ο Μαρίνος με 6/8 τρίποντα στο 4ο δεκάλεπτο έκοψε την κάθε ελπίδα που είχαν οι Alba για τον αγώνα και πήραν μια εύκολη νίκη .Mvp του παιχνιδιού ο Αγκουριδάκης με 18 πόντους 6/8 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 15 ριμπάουντ (10-5),3 ασίστ και 3 κοψίματα.
Ο Μακρής πέτυχε το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού 0-2 για την Abla. Οι Τουβλέικερς με σερί 8-0 πήραν το προβάδισμα 8-2 ,ο Μαρίνος και ο Λειβαδάς με τρίποντα και με σουτ από την γωνιά ο Ρίκος. Απάντησε με σουτ από την γωνιά ο Μακρής το 8-4 και ο Ρίκος από το ζωγραφιστό το 10-4.Ο Μακρής με 2/2 βολές το 10-6 και ο Καρμοίρης με σουτ από την γωνιά και ο Καμηνάρης με τρίποντο το σκορ έγινε το 15-6.Ο Μπελεχάκης με τρίποντο και ο Μακρής με σουτ μείωσαν σε 15-11.Ο Καμηνάρης με 1/2 βολές και ο Αγκουριδάκης με τρίποντο το σκορ έγινε το 19-11.Ο Κατσάτσος με σουτ και ο Ορνεράκης με τρίποντο σκόραραν το 19-16.Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-16 με 1/2 βολές ο Καμηνάρης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μιτζέλος με λει-απ και τρίποντο έδωσε το προβάδισμα για την Abla με 20-21.Ο Αγκουριδάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχε το 22-21.Ο Μακρής με τρίποντο το 22-24 και ο Μαρίνος απάντησε με τρίποντο και ο Αγκουριδάκης με καλάθι από το low post και το σκορ έγινε το 27-24 .Ο Μακρής με σουτ το 27-26 και με σερί 8-0 ξέφυγαν στο σκορ με 35-26 οι Τουβλέικερς, αρχικά ο Αγκουριδάκης με τρίποντο, ο Ρίκος με 1/2 βολές ,με σουτ ο Μπαλάσκας και με 2/2 βολές ο Ρίκος. Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-28 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μακρής.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ρίκος με 2/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λειβαδάς και το σκορ έγινε το 39-28 για τους Τουβλέικερς. Ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές πέτυχε το 39-30 για την Abla. Ο Αγκουριδάκης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 41-30 και ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές και ο Μητσόπουλος με σουτ και με λει-απ μείωσαν το σκορ σε 41-35.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αγκουριδάκης και ο Μαρίνος με τρίποντο το σκορ έγινε το 46-35.Ο Σωτηρόπουλος με 2/2 βολές το 46-47 και ο Καμηνάρης με λει-απ το 48-37.Ο Σωτηρόπουλος και πάλι με 2/3 βολές το 48-39 και ο Λειβαδάς αξιοποίησε την ασίστ του Μπαλάσκα και πέτυχε το 50-39.Ο Μητσόπουλος με σουτ έκανε το 50-41 και ο Μπαλάσκας και Ρίκος με σουτ έγραψαν το 54-41 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 54-44 με τρίποντο ο Μπελεχάκης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαρίνος ξεκίνησε με 2/2 τρίποντα 60-44 για τους Τουβλέικερς. Ο Μητσόπουλος με Hook πέτυχε το 60-46 για την Abla .Ο Μαρίνος με τρίποντο και ο Ρίκος από το ζωγραφιστό έγραψαν το 65-46.Ο Εγγλέζος με 1/2 βολές και ο Μητσόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό μείωσαν σε 65-49.Καταπληκτικός ο Μαρίνος νέο τρίποντο το σκορ έγινε το 68-49.Ο Σωτηρόπουλος με 2/2 βολές, ο Μητσόπουλος με λει-απ και ο Ορνεράκης με τρίποντο το σκορ έγινε το 68-56.Ο Καρμοίρης με 2/2 βολές το 70-56 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σωτηρόπουλος το 70-58. Ο Μαρίνος με τρίποντο το 73-58 και ο Μακρής με 1/2 βολές το 73-59.Με σερί 9-0 το σκορ έγινε το 82-59,ο Ρίκος με Hook ,ο Μαρίνος με τρίποντο, ο Αγκουριδάκης σκόραρε από το ζωγραφιστό και με λει-απ. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπελεχάκης το 82-61 και το τελικό 84-61 έγραψε ο Καμηνάρης με λει-απ.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπομπέρ Μαρίνος με 27 πόντους(9/17τρίποντα),1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ο Καμηνάρης με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 5 κλεψίματα και ο Ρίκος με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μητσόπουλος με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Μακρής με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.