11.5%
81.8%
35.1%
25.0%

Αν και τα Χαμένα Ταλέντα μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι, φτάνοντας να κερδίζουν μέχρι και με 24-13 στα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου, η συνέχεια τους δεν ήταν ανάλογη, με τους Ξεφτιλάιζερς να το εκμεταλλεύονται αυτό στο έπακρο για να πάρουν την 15η φετινή τους νίκη με σκορ 38-47 και να συνεχίσουν να βρίσκονται μόνοι στην πρώτη θέση της κατηγορίας. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Κονιδάρης με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κονιδάρης άνοιξε λογαριασμό στο ματς ευστοχώντας σε ένα τρίποντο, ο Πενταγιώτης απάντησε με δύο δικά του καλάθια για το 4-3, 4-5 ο Χαραλαμπόπουλος, 12-5 με 8-0 σερί οι Μπίλλης και Ρεθυμιωτάκης, 12-7 ο Τσίτσος, 14-7 ο Ψημάδης, 14-9 ο Σουφλέρης και 16-9 με καλάθι από τον Ρεθυμιωτάκη ξανά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αχιλλέας Τυπάλδος μείωσε σε 16-11, 19-11 ο Καμπούρης, 19-13 ο Γιώργος Τυπάλδος, 24-13 με 5-0 σερί οι Καμπούρης και Πενταγιώτης και απάντηση με 0-14 σερί από τους Σουφλέρη, Χαραλαμπόπουλο, Κονιδάρη και Γιώργο Τυπάλδο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους Ξεφτιλάιζερς να είναι μπροστά στο σκορ με 24-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα Χαμένα Ταλέντα ξεκίνησαν με 5-0 των Ψημάδη και Κασβή για να ξαναπάρουν κεφάλι στο σκορ με 29-27, 29-31 από τους Κονιδάρη και Σουφλέρη, 31-31 με καλάθι από τον Κασβή και 31-33 με δύο βολές του Κονιδάρη για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με τους Ξεφτιλάιζερς να συνεχίζουν να έχουν ένα μικρό προβάδισμα.

Στην τελευταία περίοδο οι Ξεφτιλάιζερς έκαναν τρομερή εκκίνηση, με τους Γιώργο Τυπάλδο, Κονιδάρη, Σουφλέρη και Μαντανίκα να προσθέτουν δέκα ακόμη πόντους στην ομάδα τους και να γράφουν το 31-43, ο Πενταγιώτης με τρίποντο μείωσε σε 34-43 και ο Χαραλαμπόπουλος έβαλε καλάθι για το 34-45. Στη συνέχεια ο Μπίλλης και ο Πενταγιώτης έβαλαν από ένα καλάθι για το 38-45, όμως ο Κονιδάρης ήταν και πάλι εκεί για να κόψει τα φτερά των αντιπάλων του με δύο εύστοχες βολές, γράφοντας παράλληλα το τελικό 38-47 του παιχνιδιού.

Για τους Ξεφτιλάιζερς, πέρα από τον Κονιδάρη, πολύ καλή εμφάνιση έκανε επίσης ο Σουφλέρης με 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, καθώς επίσης και ο Χαραλαμπόπουλος με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τα Χαμένα Ταλέντα σε καλή βραδιά βρέθηκε ο Πενταγιώτης με 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ, με τον Μπίλλη να ακολουθεί έχοντας 8 πόντους και 3 ριμπάουντ.