42.9%
50.0%
31.8%
18.5%

Στο 10-4 ανέβηκαν τα Χαμένα Ταλέντα, συνεχίζοντας με αυτόν τον τρόπο την πολύ καλή πορεία τους στη φετινή λίγκα. Αντίπαλος τους για αυτήν την αγωνιστική ήταν οι Kings, οι οποίοι κατέβηκαν έχοντας στη διάθεσή τους ίσα ίσα μια πεντάδα, κάτι το οποίο δεν έμεινε ανεκμετάλλευτο από τους πολύ έμπειρους παίχτες των Χαμένων Ταλέντων. Ο Πενταγιώτης και η παρέα του είχαν μόλις έναν παίχτη παραπάνω από την αντίπαλη ομάδα, όμως αυτό ήταν κάτι που βοήθησε πάρα πολύ, καθώς με την σωστή διαχείριση αλλά και με την μεγάλη ευστοχία που είχαν στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφεραν να χτίσουν διψήφια διαφορά και να την κρατήσουν στη συνέχεια σε όλο το ματς για να φύγουν νικητές με 60-35. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Στέλιος Καραγρηγορίου με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αντύπας άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για τα Χαμένα Ταλέντα, οι Kings απάντησαν με 0-9 σερί των Γκοτζή, Τουμπακάρη, Πολυμενίδη και Φαλάγγα για το 3-9, 6-9 με τρίποντο του Καραγρηγορίου, 6-11 με βολές του Τουμπακάρη, 10-11 με ένα καλάθι του Αντύπα και ένα του Ψημάδη, 10-13 ο Πολυμενίδης και νέο τρίποντο του Καραγρηγορίου για το τελικό 13-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Αντύπας, Καραγρηγορίου, Πενταγιώτης, Ψημάδης και Ριζούλης ξεκίνησαν με 14-0 σερί και έδωσαν προβάδισμα στην ομάδα τους με 27-13, ο Φαλάγγας με βολές μείωσε σε 27-15, 29-15 ο Κασβής, 29-17 ξανά από τον Φαλάγγα και τρίποντο του Καραγρηγορίου για το τελικό 32-17 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ριζούλης έβαλε καλάθι για το 34-17, ο Φαλάγγας απάντησε με τρίποντο για το 34-20, 42-20 με νέο σερί οι Ριζούλης και Ψημάδης, 42-23 με τρίποντο του Παπακωνσταντίνου και 7-0 των Πενταγιώτη και Καραγρηγορίου για το τελικό 49-23 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ριζούλης έβαλε τρίποντο για το 52-23, οι Φαλάγγας, Πολυμενίδης και Γκοτζής μείωσαν σε 52-31, 54-31 ο Πενταγιώτης, 54-32 με βολή του Πολυμενίδη, 56-32 ο Καραγρηγορίου, 56-35 ο Παπακωνσταντίνου με τρίποντο και από ένα καλάθι οι Κασβής και Πενταγιώτης για το τελικό 60-35 του παιχνιδιού.

Για τα Χαμένα Ταλέντα, πέρα από τον Καραγρηγορίου, πολύ καλό ματς έκανε και ο Κασβής με 4 πόντους, 15 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Για τους Kings ξεχώρισε ο Πολυμενίδης με 6 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.