22.7%
42.9%
39.5%
34.8%

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους κατάφεραν να πάρουν τα Χαμένα Ταλέντα, που επικράτησαν δύσκολα των ReTirees με 62-60. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και είχαν βρει καλό ρυθμό στα πρώτα λεπτά, όμως στη δεύτερη περίοδο οι ReTirees πήραν τα ηνία με εξαιρετική επιθετική απόδοση. Τα Χαμένα Ταλέντα αντέδρασαν και με τρομερό τρίτο δεκάλεπτο πήραν ένα προβάδισμα, το οποίο έφτασε μέχρι το +9 (53-44) στα μέσα της τελευταίας περιόδου. Οι ReTirees το πάλεψαν ως το φινάλε και προσπάθησαν να κλέψουν τη νίκη στην τελευταία επίθεση, αλλά δεν τα κατάφεραν κι έτσι τα Ταλέντα πήραν μια σπουδαία νίκη.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Ευθυμίου με 2 βολές κι ένα δίποντο (4-0), ο Τσακίρης ευστόχησε σε τρίποντο για το 4-3, ο Αντύπας απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 7-3, οι Τσακίρης και Μακρινός ισοφάρισαν σε 7-7, ο Ψημάδης πέτυχε το 9-7, νέο τρίποντο του Τσακίρη για το 9-10, ο Πενταγιώτης πέτυχε κι εκείνος τρίποντο με τη σειρά του για το 12-10, ο Πλεξουσάκης ισοφάρισε σε 12-12, οι Μπίλλης και Καραγρηγορίου το 16-12, ο Πλεξουσάκης με «καλάθι και φάουλ» το 16-15 και ο Πενταγιώτης με 2/2 βολές το 18-15 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι ReTirees πήραν το προβάδισμα. Ο Καραγρηγορίου αρχικά πέτυχε το 20-15, ο Μακρινός απάντησε για το 20-17, ο Ψημάδης με «καλάθι και φάουλ» το 23-17, οι Πλεξουσάκης και Μακρινός μείωσαν στον πόντο (26-22), ο Αντύπας με τρίποντο έκανε το 26-22, ακολούθησε τρομερό σερί 0-13 με καταιγιστικό Τσακίρη και Πλεξουσάκη για το 26-35 με τους Πενταγιώτη και Ψημάδη να μειώνουν σε 30-35 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με το ματς να είναι ντέρμπι. Αρχικά, οι Μακρινός και Σκοπελίτης σκόραραν από κοντά για το 30-39, οι Μπίλλης και Καραγρηγορίου απάντησαν για το 35-39, ο Πλεξουσάκης έκανε το 35-41, οι Ευθυμίου, Καραγρηγορίου το 39-41, ο Πλεξουσάκης ξανά για το 39-43, ο Ευθυμίου το 41-43, ο Μακρινός με μια βολή το 41-44 και οι Ευθυμίου, Καραγρηγορίου και Ψημάδης έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 49-44, σκορ με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τα Ταλέντα να ελέγχουν την κατάσταση και να παίρνουν τη νίκη. Οι Πενταγιώτης και Ψημάδης έκαναν το 53-44, ο Τσακίρης με 2/2 βολές μείωσε σε 53-46, ο Μπίλλης έκανε το 55-46, ο Μακρινός με τρίποντο έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 55-49, ο Ευθυμίου με 2/2 βολές το 57-49, ο Μακρινός με 5 προσωπικούς πόντους μείωσε σε 57-54, ο Ευθυμίου με ακόμη 2 βολές έκανε το 59-54, ο Παντελής το 59-56, ο Μπίλλης σημείωσε το 61-56, οι Σκοπελίτης και Τσακίρης μείωσαν σε 61-60 και ο Μπίλλης με μια βολή το 62-60, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, καθώς οι ReTirees δεν κατάφεραν να σκοράρουν στην τελευταία επίθεση και να πάρουν τη νίκη.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Θανάσης Ευθυμίου, ο οποίος σημείωσε 16 πόντους, 25 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μπίλλης και Πενταγιώτης. Από τους ReTirees, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Τσακίρη και Μακρινού.