28.6%
75.0%
32.7%
22.2%

Χαμένα Ταλέντα vs Miners 49-52.Τα Χαμένα Ταλέντα ήταν πολύ κοντά στο να πάρουν την πρώτη τους νίκη αλλά μια κακή επαναφορά και ενα άστοχο σουτ στο τέλος τους στέρησαν την ευκαιρία  για την ισοφάριση.   Απ την άλλη οι Miners με οδηγό τη μεγάλη νίκη της προηγούμενης εβδομάδας εκμεταλλεύτηκαν την κούραση των αντίπαλων τους στο τελος του αγώνα και πήραν μια μεγάλη νίκη.Mvp Χρονόπουλος με 12 πόντους ,15 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με ιδανικά για τους Miners 0-7,ο Τζαβάρας με τρίποντο, γκολ φάουλ ο Τουμπακάρης και με σουτ από την γωνιά ο Χρονόπουλος. Ο Αντύπας με γκολ φάουλ μείωσε για τα Χαμένα Ταλέντα 3-7.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χρονόπουλος το 3-9 και ο Μπόϊκος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ,ο Κόλλιας με τρίποντο και με λει-απ έγραψαν το 10-9.Ο Χρονόπουλος με ντραιβ πέτυχε το 10-11.Με νέο γκολ φάουλ ο Αντύπας πέτυχε το 13-11 και ο Πασαλάρης με τρίποντο το 13-14.Ο Γεροκωστόπουλος με σουτ έκανε το 15-14 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-16 με σουτ ο Πασαλάρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πενταγιώτης με τρίποντο πέτυχε το 18-16 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Τουμπακάρης από το low post ισοφάρισε 18-18 για τους Miners. Ο Αντύπας με τρίποντο και ο Μπίλλης με σουτ έγραψαν το 23-18.Ο Γιαννάκης με τρίποντο μείωσε 23-21.Ο Μπίλλης και ο Κόλλιας με 2/2 βολές και ο Αντύπας με λει-απ έγραψαν το 29-21.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 29-24, με τρίποντο που πέτυχε ο Τζαβάρας .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μόνος με σουτ μείωσε για τους Miners 29-26.Ο Αντύπας με λει-απ πέτυχε το 31-26 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ξανά με σουτ ο Μόνος σκόραρε το 31-28 και με σερί 9-0 το σκορ έγινε 40-28,ο Πενταγιώτης με 2 τρίποντα και με τρίποντο ο Γεροκωστόπουλος. Οι Miners έτρεξαν δικό τους σερί 0-8 και μείωσαν με την λήξη του δεκαλέπτου σε 40-36,αρχικά ο Τουμπακάρης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ, ο Τζαβάρας με 4 πόντους και ξανά ο Τουμπακάρης από το ζωγραφιστό.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ράπτης με 1/2 βολές και με σουτ μείωσε σε 40-39 για τους Miners .Ο Μπίλλης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 42-39 για τα Χαμένα Ταλέντα. Με σουτ ο Χρονόπουλος έκανε το 42-41 και ο Γεροκωστόπουλος με 2/2 βολές το 44-41.Ο Ράπτης με σουτ μείωσε 44-43.Με 1/2 βολές ο Γεροκωστόπουλος και ο Μπίλλης πέτυχαν το 46-43(8/8 είχαν μέχρι τις πρώτες χαμένες βολές).Ο Χρονόπουλος με 2/2 βολές το 46-45 και ο Αντύπας με 1/2 βολές το 47-45.Ο Τζαβάρας με τρίποντο (2:07)Το προβάδισμα στους Miners 47-48.Με βολές 2/2 ο Αντύπας έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του 49-48(1:13).Ο Χρονόπουλος με σουτ από το High post (0:55)το 49-50.Με 0:18 για το φινάλε λάθος επαναφορά από τον Αντύπα και ο Μόνος με 2/2 βολές (0:14)πέτυχε το τελικό 49-52.Με τα Χαμένα Ταλέντα να χάνουν το σουτ που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τζαβάρας με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Ράπτης με 5 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γεροκωστόπουλος με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο  Αντύπας με 16 πόντους, 3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 5 κλέψιμο.