20.0%
78.6%
44.2%
24.0%

Τη 2η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια κατάφεραν να πάρουν απόψε οι Glory Road, αφού επικράτησαν με 56-67 των Χωμάτων στην 2η αγωνιστική του Summer. Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τα Χώματα που είχαν το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο, όμως οι Glory Road αντέδρασαν και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +6 για την ομάδα τους. Στο 2ο μισό της αναμέτρησης, τα Χώματα ήταν αρκετά ανταγωνιστικά, αφού δεν άφησαν τη διαφορά να ανέβει πάνω από τους 11 πόντους, όμως στο 4ο δεκάλεπτο, η ομάδα του coach Ζώρζου, άνοιξε τη διαφορά και έφτασε σε ακόμα μία νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Κοντομίχο και Κάκκο να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα για το αρχικό 4-0 των Χωμάτων, οι Glory Road θα ισοφαρίσουν με ένα σερί 2-6 από τρίποντο του Μανωλιάδη και γκολ-φάουλ του Σεϊμένη για το 6-6, ενώ ο Ζουρνατσίδης με σουτ μέσης απόστασης θα γράψει το 8-6 για τα Χώματα. Στη συνέχεια, 2 δίποντα από τους Τσανάκα και Βαλτινό θα κάνουν το 8-10 για τους Glory Road, με τα Χώματα να σφραγίζουν το πρώτο δεκάλεπτο, έπειτα από 2 απανωτά δίποντα των Σαραντόπουλο και Ζουρνατσίδη για το 12-10 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Βαλτινός θα ισοφαρίσει σε 12-12 με δίποντο, όμως τα Χώματα με 2 δίποντα των Ζουρνατσίδη και Χατζάκη, αλλά και τρίποντο του Κάκκου, θα ανοίξουν τη διαφορά στους 7 πόντους και στο 19-12 της αναμέτρησης. Εκεί, οι Glory Road θα απαντήσουν με τρίποντο του Μανωλιάδη και δίποντο του Σεϊμένη Β. για το 19-17, ο Ζουρνατσίδης με δικό του δίποντο θα κάνει το 21-17, ενώ οι Glory Road, με ένα σερί 0-10, έπειτα από 2 τρίποντα του Χαμντάν και 2 δίποντα του Τσανάκα, θα πάρουν το προβάδισμα, διαμορφώνοντας το 21-27 στο ματς. Στη συνέχεια, τα Χώματα με δίποντο του Σαραντόπουλου θα μειώσουν σε 23-27, ο Τσανάκας με δικό του καλάθι θα γράψει το 23-29, ο Πέτσας με 2/2 βολές θα μειώσει στο 25-29, ενώ ο Μπιζύμης με ένα τρομερά δύσκολο καλάθι, θα σφραγίσει το ημίχρονο στο 25-31 για τους Glory Road.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Glory Road θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για πρώτη φορά σε διψήφιο αριθμό με 2 δίποντα του Σεϊμένη Γ. για το 25-35, ο Κοντομίχος με ένα όμορφο follow μετά τη συνεργασία με τον Χατζάκη θα μειώσει σε 27-35, ενώ ο Χαμντάν με νέο τρίποντο, θα απαντήσει και θα διαμορφώσει το 27-38 στο ματς. Εκεί, ο Χατζάκης με εύστοχο δίποντο θα μειώσει σε 29-38, ο Σεϊμένης Γ. με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 29-40 για τους Glory Road, ο Σαραντόπουλος με 2 βολές θα ροκανίσει τη διαφορά στους 9 για το 31-40, ενώ ο Τσανάκας με βολή και ο Χαμντάν με δίποντο, θα κάνουν το 31-43 του παιχνιδιού για τους Glory Road. Με 2 δίποντα των Κάκκο και Δημητράδη, η διαφορά του ματς θα πέσει στους 8 πόντους για το 35-43, ο Χαμντάν με ακόμα ένα δίποντο θα κάνει το 35-45, ενώ τα Χώματα θα απαντήσουν με 2 ακόμα δίποντα του Ζουρνατσίδη, για το 39-45. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με 2/2 βολές ο Τσανάκας, κλείνοντας έτσι την περίοδο στο 39-47 για τους Glory Road.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Κάκκος μετά από κλέψιμο θα μειώσει σε 41-47 για τα Χώματα, ο Μπιζύμης με 2 βολές και ο Σεϊμένης Γ. με δίποντο θα στείλουν τη διαφορά ξανά στους 10 για το 41-51, ενώ τα Χώματα, με δίποντο του Ζουρνατσίδη και βολή του Χατζάκη, θα μειώσουν στους 7 πόντους και στο 44-51, ο Σεϊμένης Β. με τρίποντο θα επαναφέρει σε διψήφιο αριθμό τη διαφορά για το 44-54, ενώ ο Ζουρνατσίδης με δύσκολο δίποντο, θα κάνει το 46-54 του ματς. Στη συνέχεια, οι Glory Road θα ανοίξουν ξανά την ψαλίδα της διαφοράς σε διψήφιο αριθμό με 6 πόντους του Σεϊμένη Γ. και βολή του Καλλιτσάντση για το 46-61, ο Χατζάκης με δίποντο και ο Σαραντόπουλος με τρίποντο θα μειώσουν στους 10 για το 51-61, με δίποντο, ο Βαλτινός θα κάνει το 51-63 των Glory Road, ενώ ο Κάκκος αυτή τη φορά με τρίποντο, θα μειώσει τη διαφορά στους 9 πόντους και στο 54-63. Εκεί, ο Μανωλιάδης με 2 βολές θα κάνει το 54-65, ο Χατζάκης με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει σε 56-65, ενώ ο Τσανάκας με μακρινό δίποντο, θα γράψει το τελικό 56-67 του ματς.

Το βραβείο του MVP της αναμέτρησης μοιράστηκαν ο Τσανάκας και ο Χαμντάν, οι οποίοι έφτασαν τους 23 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και ο Σεϊμένης Γ., ενώ από τα Χώματα ξεχώρισαν οι Κάκκος και Ζουρνατσίδης.