8.3%
47.4%
36.6%
32.0%

Στις 27/1/2019 αγωνίστηκαν Α.Ο ΑΝΔΡΟΥ vs PICK N’ TROLL με τελικό σκορ 59-85 υπέρ των PICK N’ TROLL. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Άνδρου μείωνε συνέχεια την διαφορά αλλά δεν κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ ενώ στο δεύτερο οι PICK N’ TROLL κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά και να την κρατήσουν μέχρι το τέλος. Από την ομάδα της Άνδρου ξεχώρισαν οι Καλογεράς και Μουστάκας(DOUBLE-DOUBLE) με 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασσίστ και 23 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασσίστ αντίστοιχα. Από τους PICK N’ TROLL Κυβρικοσαίος με 17 πόντους, 5 ασσίστ, 4 κλεψίματα, Ρούσσος(DOUBLE-DOUBLE) με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασσίστ και 1 κλέψιμο, Γκοβάτσος(DOUBLE-DOUBLE) με 24 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 1 κλέψιμο και Τσοπανάκης Γιώργος με 20 πόντους, 9 ασσίστ και 1 κλέψιμο, έπαιξαν το μεγαλύτερο ρολό στην ομάδα τους καθώς ήταν όλοι διψήφιοι.
Αναλυτικότερα στην πρώτη περίοδο ο Γκοβάτσος ευστόχησε σε 3 τρίποντα ενώ είχε 13 πόντους μαζί με τον Μουστάκα ο οποίος είχε 11 πόντους καθώς η διαφορά αυξομειωνόταν συνεχώς ως το τελικό 21-24. Στην δεύτερη περίοδο Τσοπανάκης Γιώργος μαζί με τον Ρούσσο ανέβαζαν την διαφορά ενώ ο Καλογεράς με τον Μουστάκα προσπαθούσαν να την κατεβάσουν και διαμορφώθηκε ένα τελικό 32-46 σκορ ημίχρονου. Ο Αντωνόπουλος ύστερα από 2 τεχνικές ποινές θα αποβληθεί από το ματς και θα αφήσει τους PICK N’ TROLL με 5 άτομα που καλούνται να τελειώσουν τον αγώνα χωρίς αλλαγές.
Στο δεύτερο ημίχρονο μίλησε η ευστοχία και οι PICK N’ TROLL κατάφεραν να μεγαλώσουν την διαφορά καθώς οι 5 παίχτες τους με μακρινές ασσίστ και πολλά τρεξίματα απέδειξαν ότι είχαν περισσότερες ανάσες από την ομάδα της Άνδρου. Καλογεράς και Μουστάκας πάλεψαν μέχρι το τέλος σκοράροντας συνέχεια πόντους στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να καλύψουν το χάσμα πόντων που υπήρχε στην διαφορά με σκορ 3ης περιόδου 43-64. Στην 3η και 4η περίοδο ο Τσοπανάκης Γιώργος πήρε μπροστά και με ωραία ντράιβ από αυτόν αλλά και τον Γκοβάτσο και Κυβρικοσαίο οι PICK N’ TROLL κατάφεραν να αξιοποιήσουν τους αιφνιδιασμούς τους και να γράψουν το τελικό σκορ αγώνα 59-85.
MVP για τους νικητές ο Γκοβάτσος Παρασκευάς με σύνολο 24 πόντους ενώ είχε 6 δίποντα, 4 τρίποντα, 12 ριμπάουντ (9/3), 3 ασσίστ και 1 κλέψιμο.