20.0%
60.0%
47.3%
25.0%

Με τον Δημητρίου Α. σε εκπληκτική φόρμα οι Nothing But Net κέρδισαν την Partouzan με 81-73 για να πετύχουν τη 2η τους νίκη στο Summer League, σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Καραδήμα. Οι Nothing But Net έπιασαν εκπληκτική απόδοση με τον Δημητρίου να έχει 30 πόντους με 76% εντός παιδιάς και είχαν το προβάδισμα και στα 40 λεπτά του ματς.

Ο αγώνας ξεκίνησε με 8-0 για τους νικητές από τον Καραμανή, τον Δημητρίου Α. και τον Ζαχαρόπουλο. Ο Λεκός με τον Χατούνογλου απάντησαν , με τον Σαπλατέρα και τον Ζαχαρόπουλο να γράφουν το 13-14 για να έρθει ο Δημητρίου Α. για το 15-6. Ο Λεκός με τον Ρηγανάκο μείωσαν σε 17-10, αλλά ο Δημητρίου Α. με τον Ζαχαρόπουλο και τον Δημητρίου Χ. έτρεξαν ένα 8-0 για το 25-10. Ο Λεκός με τον Ζησιάδη μείωσαν σε 25-15, αλλά ο Δημητρίου Α. ήταν ασταμάτητος στο πρώτο δεκάλεπτο, έφτασε τους 14 πόντους χωρίς άστοχο σουτ για το 29-15! Η περίοδος έκλεισε από τον Λεκό, ενώ ο ίδιος και ο Χατούνογλου σκόραραν για το 31-21 στο 2ο δεκάλεπτο με τον Σαπλατέρα, τον Δημητρίου Α., τον Βαγιάνο και τον Ζαχαρόπουλο να απαντούν για το 40-23. Ο Ζησιάδης με τον Καραδήμα έφεραν το ματς στο 40-28, με τον Καραμανή και τον Σαπλατέρα να ανεβάζουν τη διαφορά στους 16 πόντους. Ο Λεκός σκόραρε για το 44-32, ενώ ο Χατούνογλου με τον Πανάγο έγραψαν το 45-37, για να κλείσει το ημίχρονο με βολές του Δημητρίου Α. για το 47-37.

Στην επανάληψη ο Δημητρίου Α. με τον Κοτσίφη έφεραν το ματς στο 52-37, αλλά ο Χατούνογλου ήταν τρομερός και με τον Καραδήμα μείωσαν σε 52-43. Ο Σαπλατέρας με τον Δημητρίου Α. απάντησαν, αλλά ο Χατούνογλου με τον Ζησιάδη και τον Καραδήμα μείωσαν ως το 56-52.

Η 3η περίοδος έκλεισε στο 58-52 από βολές, με τον Χατούνογλου να μειώνει σε 58-55 στο 4ο δεκάλεπτο. Οι Nothing But Net απάντησαν με 12-0 σερί από τον Καραμανή, τον Ζαχαρόπουλο, τον Σαπλατέρα και τον Δημητρίου Χ. για να φτάσουν στο +15 και πάλι και το 70-55, αλλά η Partouzan δεν τα παράτησε, με ένα 0-10 δικό της από τον Πανάγο, τον Χατούνογλου, τον Λεκό και τον Ζησιάδη, πλησίασε σε 70-65. Ο Δημητρίου είχε 6 συνεχόμενους πόντους με τον Πανάγο να απαντά στο ενδιάμεσο για να πάμε στο 77-67, ενώ ο Σαπλατέρας με τον Δημητρίου ξανά, μετά από μια βολή του Λεκού έφεραν το ματς στο 81-68. Ο Ζησιάδης με τρίποντο και κλέψιμο και λέι απ έφερε το ματς στο 81-73 με 1:02, οι Nothing But Net έχασαν επίθεση, αλλά η Partouzan έχασε δύο βολές στα 45 δευτερόλεπτα και το ματς κρίθηκε οριστικά.

Για τους νικητές ο Δημητρίου Α. είχε 30 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, με 13/17 δίποντα, ο Ζαχαρόπουλος 12 πόντους, 19 ριμπάουντ, ο Σαπλατέρας 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Δημητρίου Χ. 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Καραμανής 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ. Για την Partouzan ο Χατούνογλου είχε 24 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα με 11/15 εντός παιδιάς, ο Λεκός 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ζησιάδης 15 πόντους, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Πανάγος 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 4 κλεψίματα.