28.1%
44.4%
44.6%
14.3%

Δύο γνώριμες ομάδες συναντήθηκαν στο κλειστό της Νήαρ Ηστ αφού οι Partouzan και Φωκιανός έχουν βρεθεί αρκετές φορές αντίπαλοι μέσα στη σεζόν, με τους δεύτερους παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό μπάσκετ να κερδίζουν με 79-63 έχοντας σε καλή μέρα τον Μουρελάτο και τον Μυλιόρδο.
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δείξουν τις διαθέσεις τους με το ματς να πηγαίνει πόντο πόντο στα πρώτα λεπτά με τον Κοντομίχαλο για την Partouzan και τον Ριπη για τον Φωκιανό να σκοράρουν και να κλείνει το δεκάλεπτο στο 16-11 υπέρ του Φωκιανού.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η κατάσταση δεν άλλαξε και πόλυ αν και ήταν ένα ιδιαίτερα παραγωγικό επιθετικά δεκάλεπτο και για τις δύο ομάδες με τον Φωκιανό να έχει μια μικρή διαφορά χάρις στα τρίποντα του Μυλιόρδου και τον Ζησιάδη απ την άλλη να κάνει ότι μπορεί για να κρατήσει την ομάδα του κοντά στο παιχνίδι,με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 38-31.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η ροή του παιχνιδιού δεν άλλαξε και πόλυ ο Φωκιανός με καλάθι του Παντελεάκη για το 43-33 πήρε για πρώτη φορά διψηφια διαφορά,με τον Πανάγο για την Partouzan να σκοράρει ώστε να μείνει η ομάδα του κοντά στο σκορ και το 51-43 σκορ δεκαλέπτου να δίνει υποσχέσεις για την συνέχεια.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φωκιανός επιθετικά πέταγε φωτιές σημειώνοντας 28 πόντους σε εκείνη την περίοδο.Η διαφορά έφτασε ακόμα και τους 16 με καλάθι του Τζούρτου για το 75-59 οταν πια η Partouzan είχαν εγκαταλείψει το παιχνίδι παρά τις προσπάθειες του Λεκού να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω στο ματς το παιχνίδι τελείωσε με το Φωκιανό να παίρνει την νίκη με 79-63.
Απ τους νικητές ο Μουρελάτος είχε 16 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Μυλιόρδος είχε 17 πόντους και ο Ρίπης 11 πόντους.Για την Partouzan ο Λεκός είχε 19 πόντους ο Ζησιάδης πρόσθεσε άλλους 18 πόντους ενώ Πανάγος και Κοντομίχαλος πρόσθεσαν 12 και 10 ποντους αντίστοιχα.