21.7%
28.6%
35.3%
25.9%

Ένα εύκολο βράδυ πέρασαν οι Vintage Hoopers, έχοντας τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κόντρα στους Σουβλέηκερς, με το τελικό σκορ να γράφει 71-47. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Ντίνος με 21 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο το ματς ήταν πιο πολύ αναγνωριστικού χαρακτήρα, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν αρκετά νωθρά και να μη βρίσκουν συχνά σκορ. Ο Ντίνος έκανε το 2-0, ο Furness ισοφάρισε σε 2-2 και οι Μασοκώστας, Ντίνος και Μέης έτρεξαν ένα 7-0 για το 9-2. Ο Σταματίου μείωσε σε 9-4, ο Γερανιος απάντησε και ο Furness μείωσε σε 11-6. Ξανά καλάθι από τον Ντίνος για το 13-6 και απάντηση από τον Σταμπολτζή για το τελικό 13-8 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Vintage Hoopers βρήκαν ρυθμό για τα καλά, άνοιξαν τη διαφορά και ουσιαστικά καθάρισαν το παιχνίδι. Ο Ντίνος έβαλε 5 συνεχόμενους πόντους για το 18-8, ο Σταμπολτζής μείωσε σε 18-11, με τον Κόσσυβα όμως να στέλνει ξανά το ματς σε διψηφια διαφορά. Καλάθι και φάουλ από τον Κωστή για το 21-14 και 9-0 από Καϋμενάκη και Κόσσυβα για το 30-14. Ο Τζανής μείωσε σε 30-16 και ο Μέης απάντησε με 5-0 για το 35-16. Τρίποντο από τον Βάσση για το 35-19 και από δύο πόντους οι Μέης και Δανιηλίδης για το 39-19. Ο Κωστής μείωσε σε 39-21, ο Μέης ανέβασε σε 42-21 και ο Furness έγραψε το τελικό 42-23 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Σουβλέηκερς προσπάθησαν να μειώσουν, όμως αυτό δεν ήταν εύκολο να γίνει, αφού οι έμπειροι Vintage Hoopers όταν χτισουν διαφορά δύσκολα την χάνουν. Ο Βάσσης μείωσε σε 42-25, ο Μέης έβαλε μια βολή για το 43-25 και 43-27 από τον Τζανή. Καλάθι ο Κόσσυβας για το 45-27 και απάντηση από τον Τζανή για το 45-29. Ο Ντίνος σημείωσε το 47-29,ο Βασσης με τρίποντο μείωσε σε 47-32 και ο Κωστής σε 47-34. Μια βολή του Furness για το 47-35 και 11-0 από Ντίνο, Γεράνιο και Καρίνο για το τελικό 58-35 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ρυθμός στο ματς έπεσε πολύ, από τους μεν Σουβλέηκερς γιατί είχαν μείνει από ανάσες και από τους δε Vintage γιατί έκαναν rotation. Καρίνος και Καϋμενάκης έκαναν το 62-35, ο Σταματίου μείωσε σε 62-38, για να ακολουθήσει ένα 7-0 από Γεράνιο, Δανιηλίδη Μασοκώστα και Κόσσυβα για το 69-38. Τρίποντο του Βάσση για το 69-41 και 71-41 από τον Πανούση. Το τελικό 71-47 γράφτηκε από ένα τρίποντο του Σταμπολτζή και ένα του Κωστή.

Για τους Vintage Hoopers, πέρα από τον Ντίνο, καλό ματς έκαναν και οι Μέης και Κόσσυβας. Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισαν οι Βάσσης και Κωστής.