28.6%
54.5%
34.0%
33.3%

Μια εύκολη και ταυτόχρονα πολύ σημαντική νίκη πήραν οι Miami Heal, οι οποίοι ήταν πλήρεις αν εξαιρέσουμε την απουσία του προέδρου Γιώργου Τσίμπρη, κόντρα στους Aigaleo Kings. Οι παίχτες του Θανάση Νίκου, αν και ξεκίνησαν καλά και ήταν ανταγωνιστικοι, έδειξαν σημάδια κούρασης πολύ γρήγορα με αποτέλεσμα οι Miami Heal να το εκμεταλλευτούν στο έπακρο, να τρέξουν και να κερδίσουν με 64-46 για να ανέβουν στο 3-2 στην βαθμολογία του Β ομίλου της Bronze. MVP του αγώνα ήταν ο Χρήστος Κοκκινάκος με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Kings ξεκίνησαν με τρίποντο του Παναγιωτόπουλου, ο Ζούμπος ισοφάρισε 3-3, 3-8 με 5 σερί πόντους του Φλέσσα, 5-8 ο Αρναούτης, 5-10 ο Νίκου, 8-0 σερί και 13-10 από τους Ρίζο και Βρεττό, 13-14 με τους Νίκου και Παναγιωτόπουλο να βάζουν από ένα καλάθι και 15-14 ο Βρεττός ξανά για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Heal μπήκαν με τρίποντο του Λουκρέζη για το 18-14, οι Aigaleo Kings απάντησαν με 4-0 από τους Χρηστίδη και Μαλάκη για την ισοφάριση με το 18-18, 23-18 οι Γκούτσης και Κοκκινάκος, 23-21 ο Ζαφειράτης, 25-21 ο Κοκκινάκος, 25-24 με τρίποντο ο Μαλάκης, 29-24 οι Αρναούτης και Ρίζος, 29-27 ο Φλέσσας, 34-27 με 5-0 από τους Βρεττό και Ρίζο, 34-28 με μια βολή ο Φλέσσας ξανά και 40-28 με δύο σερί τρίποντα του Ζούμπου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Heal εκμεταλλεύτηκαν το καλό momentum τους και άνοιξαν την διαφορά πάνω από τους 20 με αποτέλεσμα να καθαρίζουν τη νίκη. Βρεττός, Κοκκινάκος και Κοντογιάννης έγραψαν το 51-28, 51-30 ο Νίκου, 52-30 ο Κοκκινάκος με μια βολή και 52-33 από τον Σταματίου για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ζούμπος ξεκίνησε με τρίποντο για το 55-33, 55-37 οι Παναγιωτόπουλος και Φλέσσας, 57-37 ο Βρεττός, 57-42 οι Μαλάκης και Παναγιωτόπουλος ξανά, 60-42 από τους Κοκκινάκο και Βρεττό, 60-45 ο Χρηστίδης, 64-45 με του Κοκκινάκο και Γκούτση να βάζουν από ένα καλάθι και μια βολή του Χρηστίδη για το τελικό 64-46 του αγώνα.

Για τους Miami Heal, πέρα από τον Κοκκινάκο, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Βρεττός, Ζούμπος, Αρναούτης και Ρίζος. Για τους Aigaleo Kings ξεχώρισαν οι Φλέσσας και Παναγιωτόπουλος.